AfterShokz Trekz Titanium - sluchátka pro cyklisty

21.09.2017 | -mlm-

AfterShokz Trekz Titanium - sluchátka pro cyklisty

Posloucháte při jízdě na kole hudbu? Přijímáte telefonní hovory? A nebojíte se, že je to v silničním provozu nebezpečné? Máme pro vás jednu ideální alternativu.

Sluchátka AfterShokz dovolují poslech hudby, nebo přijímat telefonní hovory, ale přitom nepřiléhají k uším, tedy dovolují vnímat i ostatní ruchy a zvuky. To je pro bezpečnost cyklisty hodně důležité.

1) AfterShokz sluchátka vytvářejí mini vibrace, které procházejí přes vaše lícní kosti. 2) Vibrace přecházejí přímo do vašeho vnitřního ucha (kochlea) a nejdou přes bubínky.


Tedy i při poslechu hudby slyšíte, že se zezadu blíží auto, slyšíte co se děje kolem vás. Jezdit v provozu s klasickými sluchátky, přes která není slyšet, může být docela děsivý zážitek. Rozhodně to není bezpečné.

Ale pokud se bez své oblíbené hudby neobejdete ani na kole, zejména při dojíždění do práce, do školy, jednoduše kamkoliv chcete, ale také pro zvýšení motivace při tréninku, jsou sluchátka Trekz zajímavou alternativou. Sluchátka se přikládají na lícní kost před ucho a vibrace pronikají do vnitřního ucha, to umožňuje mít samotné ucho volné a slyšet ruchy.

V provozu

Zvuk je překvapivě velmi dobrý. Je to až zvláštní pocit, protože hudbu a hovory slyšíte velmi dobře, zřetelně, ale zároveň slyšíte, co se děje kolem. Slyšíte i cvrčka v zadním náboji. Je třeba si na to zvyknout, ale jde to rychle. Zvuk samozřejmě není tak čistý jako se sluchátky s odhlučněním, ale účel plní bezchybně.

Hovor lze přijmout stisknutím tlačítka na levé straně sluchátek, zde také můžete vypnout a zapnout hudbu. Sluchátka jsou tedy i handsfree sadou a lze je používat i v autě a kdekoliv, kdy je to potřeba. Kvalita zvuku při hovoru je velmi dobrá a mikrofon přenáší hlas také znamenitě. 

Příjem hovoru

Sluchátka se nasazují zezadu na hlavu. Ideálně ještě před nasazením brýlí, ale neměl jsem žádný problém s usazením a velmi brzo jsem v podstatě zapomněl, že je mám na hlavě. Už podle názvu Trekz Titanium je zřejmé, že byl použit titan a celkové zpracování sluchátek je velmi dobré. Díky gumě, která sluchátka obepíná, velmi dobře drží na hlavě, nekloužou a navíc jsou odolná i proti vlhkosti a potu. Můžete je používat i v dešti, který samozřejmě na kole často hrozí.

Sluchátka jsou velmi lehká (39 gramů) a na jedno nabití vydrží hrát asi šest hodin, což je velmi dobrá hodnota.

Ovládání
Používání sluchátek je jednoduché. Zapínají se delším stisknutím tlačítka zesílení zvuku. Podržením tohoto tlačítka se spouští i Bluetooth párování. To proběhlo v našem případě rychle a bez problémů, ale záleží samozřejmě i na zařízení. Při našem testu byl přenos přes Bluetooth bezchybný, k žádným výpadkům nedošlo.

Zvuk lze ovládat přímo na sluchátkách, ačkoliv tlačítka samozřejmě nejsou velká. Oznamovací dioda informuje o stavu baterie, párování a dalších činnostech.

Obsah balení

Sluchátka se nabíjí přes micro USB kabel, stejně jako většina mobilních telefonů. Vzhledem k velikosti baterie netrvá nabíjení dlouho, kolem hodiny a půl do plného nabití a jak už bylo zmíněno, vydrží hrát kolem šesti hodin. V balení kromě sluchátek najdete také pytlíček pro uložení, napájecí kabel a navíc i špunty do uší. Při jejich použití se kvalita zvuku zvyšuje a lze je použít na veřejnosti a ztlumit hlasitost, aby hluk ze sluchátek nerušil okolí.

Sluchátka Aftershokz Trekz Titanium nabízí přesně to, co od sluchátek na sport očekáváte. Jsou výborně zpracována, lehká, odolná, snadno se ovládají a dobře hrají.

Foto Libor Matějka


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


G.P.
Posloucháte při jízdě na kole hudbu? Přijímáte telefonní hovory? Ne, opravdu nejsem idiot...
21.09.2017 19:25:42