Anketa o nejlepšího cyklistu sezóny

28.10.2016 | Marek Matějka

Anketa o nejlepšího cyklistu sezóny

Silniční sezóna je v podstatě za námi, sice se ještě jedou některé závody v zámoří, ale to už nic nemění na celkovém vyznění sezóny. V anketě můžete hlasovat o nejlepšího cyklistu, nejlepšího českého cyklistu, nejlepší závod a nejlepší tým.

V každé kategorii jsem vytipovali pět odpovědí, že kterých můžete vybírat. Začínáme s anketou o nejlepšího cyklistu sezóny.

Není snadné vybrat jednoho nejlepšího závodníka, když závody jsou tak různé. Chris Froome vyhrál Tour de France a dojel druhý na Vueltě. Esteban Chaves zase získal dvě pódiová umístění na Grand Tour a ještě vyhrál monument Kolem Lombardie. Alejandro Valverde byl vynikající celou sezónu, jel všechny třítýdenní etapové závody a všude byl vidět a také vyhrál Valonský šíp. Skvělý byla Greg Van Avermaet a to se do výběru už nevešel třeba Nairo Quintana. Náš hlas však získá Peter Sagan, obhájce světového titulu, vítěz Kolem Flander, zeleného dresu a třech etap na Tour a mnoha dalších závodů. Sagan byl letos výjimečný.

Snad nikdy jsme neměli tolik úspěšných a talentovaných závodníků, jako v současnosti. Roman Kreuziger je nejlepším cyklistou české historie a také letos byl mezi českými cyklisty výjimečný. Nečekaně uspěl na Tour de France, kde získal další umístění v první desítce. Což je stále výjimečný úspěch. A také poprvé získal český titul. Zdeněk Štybar je jediný, kdo získal vítězství na úrovni WorldTour, ale velmi dobrý byl i Petr Vakoč, vítěz několika závodů. Ale vyzdvihnout musíme i Jana Hirta, který dokázal vyhrát velký závod v těžké konkurenci a náročném terénu Kolem Rakouska. Volba je čistě na vás.

V dalším díle ankety budete moci hlasovat o nejlepším týmu a závodu uplynulé sezóny. 

Foto Sirotti 

Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste