Anketa: Štybar vítězem naší čtenářské ankety

26.11.2015 | Libor Matějka

Anketa: Štybar vítězem naší čtenářské ankety

Zdeněk Štybar suverénně zvítězil v naší čtenářské anketě. Šlo o vítězství, které se nejvíc líbilo našim čtenářům. Do uzávěrky tohoto článku hlasovalo pěkných 1100 čtenářů a Zdeňkovi Štybarovi dali celkem jednoznačně nejvíc hlasů. A to 79 % pro jeho letošn


Zdeněk Štybar suverénně zvítězil v naší čtenářské anketě. Šlo o vítězství, které se nejvíc líbilo našim čtenářům. Do uzávěrky tohoto článku hlasovalo pěkných 1100 čtenářů a Zdeňkovi Štybarovi dali celkem jednoznačně nejvíc hlasů. A to 79 % pro jeho letošní dvě nejvýznamnější vítězství.


Stojí za to se podívat na posledních dvacet kilometrů závodu

Strade Bianche u vás jedničkou
Pro nás celkem překvapivě zvítězilo u vás Strade Bianche. I nám se tento závod a Zdeňkovo vítězství nejvíc líbilo, ale přeci jen jsme si mysleli, že etapové vítězství na Tour mediálně předčí italskou neo-klasiku. Ale je vidět, že jsou čtenáři RoadCyclingu přeci jen jiný čtenářský vzorek, než jsou návštěvníci obecných sportovních serverů. Závěr závodu v Toskánsku byl opravdu úchvatný a pro české fanoušky kořeněný tím, že jel náš cyklista v českém mistrovském trikotu.


I druhé místo v anketě patří Zdeňku Štybarovi a je tedy celkem jasné, kdo si zaslouží letošní korunu pro nejlepšího silničáře. Štybar je v současnosti bez pochyby nejlepší český cyklista a nejúspěšnější silničář. Vítězství v 6. etapě na Tour s 258 hlasy a téměř 23,5 procenty vašeho hlasování znamená stříbrnou pozici.


A tak se mezi ostatními bojovalo jen o třetí příčku. Jen 78 hlasů a 7 % k dnešnímu dni utrhl třetí příčku Roman Kreuziger za etapové vítězství při závodě USA Pro Cycling Challenge.

Na Petra Vakoče nakonec zůstala „bramborová“ medaile, ale jeho příznivci to s Romanem prohráli jen o 0,6 %.

Výborné je i to, že jak Zdeněk Štybar, tak i Petr Vakoč svými vítězstvími výborně propagovali český mistrovský trikot. A česká cyklistika je mnohem více propagována ve světovém pelotonu.

Foto RCS sport, ASO a Tinkoff-SAXOMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


nadstep
Malá poznámka, co takhle příště hlasovat pro tři v pořadí (třeba bodový systém 3-2-1)? Já třeba hlasoval pro Štybyho na Strade Bianche (a bylo celkem jasné, že ostatní převálcuje), ale rád bych ocenil i někoho dalšího. Určitě by si to zasloužili. A to další pořadí by tím pádem mohlo být i zajímavější. Jen doufám, že příští rok bude z čeho vybírat.
27.11.2015 6:12:01
K2.40
Výborně. A mezitím byl vyhlášen král cyklistiky a tady ani zmínka. Tu vaši anketu jste si mohli nechat třeba na zítra. Nebo je to tím, že vztahy mezi p. Matějkou a ČSC jsou napjaté?
27.11.2015 6:48:30