Anketa: Štybar vítězem naší čtenářské ankety

26.11.2015 | Libor Matějka

Zdeněk Štybar suverénně zvítězil v naší čtenářské anketě. Šlo o vítězství, které se nejvíc líbilo našim čtenářům. Do uzávěrky tohoto článku hlasovalo pěkných 1100 čtenářů a Zdeňkovi Štybarovi dali celkem jednoznačně nejvíc hlasů. A to 79 % pro jeho letošní dvě nejvýznamnější vítězství.

Stojí za to se podívat na posledních dvacet kilometrů závodu

Strade Bianche u vás jedničkou
Pro nás celkem překvapivě zvítězilo u vás Strade Bianche. I nám se tento závod a Zdeňkovo vítězství nejvíc líbilo, ale přeci jen jsme si mysleli, že etapové vítězství na Tour mediálně předčí italskou neo-klasiku. Ale je vidět, že jsou čtenáři RoadCyclingu přeci jen jiný čtenářský vzorek, než jsou návštěvníci obecných sportovních serverů. Závěr závodu v Toskánsku byl opravdu úchvatný a pro české fanoušky kořeněný tím, že jel náš cyklista v českém mistrovském trikotu.

I druhé místo v anketě patří Zdeňku Štybarovi a je tedy celkem jasné, kdo si zaslouží letošní korunu pro nejlepšího silničáře. Štybar je v současnosti bez pochyby nejlepší český cyklista a nejúspěšnější silničář. Vítězství v 6. etapě na Tour s 258 hlasy a téměř 23,5 procenty vašeho hlasování znamená stříbrnou pozici.

A tak se mezi ostatními bojovalo jen o třetí příčku. Jen 78 hlasů a 7 % k dnešnímu dni utrhl třetí příčku Roman Kreuziger za etapové vítězství při závodě USA Pro Cycling Challenge.

Na Petra Vakoče nakonec zůstala „bramborová“ medaile, ale jeho příznivci to s Romanem prohráli jen o 0,6 %.

Výborné je i to, že jak Zdeněk Štybar, tak i Petr Vakoč svými vítězstvími výborně propagovali český mistrovský trikot. A česká cyklistika je mnohem více propagována ve světovém pelotonu.