Armstrong připouští rozepře s Contadorem

02.09.2009 | Manfred Strnad

Armstrong připouští rozepře s Contadorem

Krátce po dojezdu Tour de France do Paříže naznačil vítězný Alberto Contador, že „spolupráce“ s Lancem Armstrongem proměnila závod v náročný test jeho psychiky. Nyní si našel k podobné charakteristice čas Američan, který nedávno zakončil sezónu etapových

Krátce po dojezdu Tour de France do Paříže naznačil vítězný Alberto Contador, že „spolupráce“ s Lancem Armstrongem proměnila závod v náročný test jeho psychiky. Nyní si našel k podobné charakteristice čas Američan, který nedávno zakončil sezónu etapových závodů. Letos už má v plánu jen několik jednorázových akcí včetně dovádění na MTB.

Absolutní ticho provázelo během Tour nejednu společnou večeři týmu Astana. Podle Armstronga přitom nešlo jen o napětí mezi ním a Contadorem, psychickou nepohodou trpěl celý mančaft včetně činovníků. Nakonec všechno dopadlo mimořádně příznivě díky neuvěřitelné odolnosti obou cyklistů i všech ostatních. „Hlavní příčinu úspěchu týmu vidím v tom, že Johan je velmi chytrý. Ví, jak má vést tým v komplikovaných situacích. Stanovil velmi dobrou taktiku, která nám ušetřila spoustu sil. Nakonec nebyla naše taktika tak konfliktní, jak lidé před startem Tour očekávali. Naše situace nebyla tak složitá jako před časem v T-Mobilu, kdy si nárok na pozici lídra dělali hned tři závodníci - Ullrich, Klöden i Vinokurov. U nás to bylo odlišné!“ Připomíná Armstrong takticky mistrně zvládnutý závod v podání Bruyneelovy sestavy.

Cesty Armstronga a Contadora se zákonitě rozcházejí. Američanovi se mezitím daří docela účinně „plenit“ kádr Astany, když přetahuje závodníky, o které stojí, do „své“ nové stáje RadioShack (viz krátké zprávy na tomto webu). „Mým cílem je vyhrát Tour. Ale nejsem si jistý, jestli se mi to podaří,“ stojí oběma nohama pevně na zemi Armstrong. Vím, že tréninkem se za rok mohu o něco zlepšit, ale také vím, že Alberto je velmi dobrý! Budeme však lepší než jsme byli letos,“ říká Armstrong a dodává: „Nevím ovšem, jestli to bude na Alberta stačit. Ale pokusím se o to!“ S touto veskrze sympatickou motivací vstoupí osmatřicetiletý jezdec do sezóny 2010 pravděpodobně již v lednu etapovým závodem Tour Down Under v Austrálii. Po Tour of Ireland se letos už na etapácích neobjeví. Závodní kondici bude během podzimu udržovat jednorázovými starty v MTB a propagačně se po moha letech vrátí i k triatlonu.

Zpracováno podle Cyclingnews.com.

Foto Viktor Pressl, Irsko.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equinox
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE