Beskyd Tour 2018 - propozice závodu

01.02.2018 | Libor Hrdina

Beskyd Tour 2018 - propozice závodu

Jeden z nejstarších závodů pro hobby cyklisty v České republice byl založen v roce 1994 a svými trasami mapuje pohoří Beskyd, původně svým zázemím situovaný do Rožnova pod Radhoštěm, s rostoucí hustotou silničního provozu přesunut roku 2000 do klidnějšího Frenštátu pod Radhoštěm, kde od druhé červencové soboty startoval na tamním náměstí. V roce 2017 byl přesunut do lyžařského střediska Bílá v Beskydech a stává se čistě horským závodem.

Za svou dlouhou historii se závod dočkal dokonce i zařazení do evropského poháru cyklomaratonů po boku takových akcí jako je Dolomiten radmarathon nebo Samson radmarathon. V současné době je součástí celostátní serie zaštiťované webem RoadCycling.cz. Po mírném útlumu zájmu v půlce minulé dekády nyní již několik let zažívá vzrůstající oblibu, což asi platí o silniční cyklistice obecně. Beskyd tour je v porovnání s ostatními maratony v České republice specifický hlavně svými trasami a exteriéry. Jako jediný u nás vede téměř v celé délce výrazně horskou krajinou s minimálním silničním provozem a nádhernou krajinou s dosud zachovanými prvky valašské lidové architektury. Závodníci zažijí pocit podobný dojezdům horských etap Gira či Tour, neboť  horské prémie závodu jsou situovány na známé horské sedlo Pustevny do výšky 1000  metrů nad mořem, kam se každoročně sejde početná divácká kulisa a vytvoří odpovídající atmosféru a na hraniční sedlo Kasárne, kde projíždí již jen delší trasa. Závodníkům dlouhé trasy (155 km) tam (na Pustevnách) teprve začíná to pravé závodění, čekají je totiž ještě tři největší kopce závodu.  

Letošní, již 24. ročník závodu, se pojede 30. června a  stejně jako v předchozích letech přivítá cyklisty z celé republiky, Slovenska a v posledních letech přibývá i polských cyklistů, pro které je jeho trasa svým profilem mimořádně atraktivní. Loni se na startu sešlo přes pět set závodníků.

Vědomi si tradice a závazku z ní plynoucí vůči účastníkům Beskyd tour chceme i nadále organizovat akci s maximálním nasazením a ke spokojenosti všech jeho účastníků.

Propozice silniční Beskyd tour 2018

Termín: 30. 6. 2018
Trasy: A 163km / 3660m (součástí RoadMarathon)
           B 121km / 2480m (součástí RoadRace)
           C 53km / 700m

Start: Bílá v Beskydech, 9:30 hod, trasy A,B. Trasa C-start 10:15 hod.

Cíl: Bílá v Beskydech
Kategorie trasy A a B:
A Muži do 29 let
B Muži 30 - 39 let
C Muži 40 - 49 let
D Muži 50 - 55 let
E Muži 56 - 60 let
F Muži 61 a více
Z Ženy do 40 let
ZV Ženy nad 40 let 

Kategorie trasy C: muži, ženy - bez rozdílu věku

Přihlášky: Buď na internetové adrese www.beskydbike.cz, nebo na adresu pořadatele:
KOLEČKO z.s., 26.dubna 208, 725 27 Ostrava
e-mail: beskydtour@atlas.cz

Trasy A a B: při platbě do 30. 4. 2017 - 390 Kč, později 400 Kč
Trasa C: 200 Kč.

Startovné: Na účet 204796389/0600 nebo v hotovosti při prezentaci, variabilní symbol uveďte buď var. symbol vygenerovaný při internetovém online přihlášení nebo své rodné číslo .

Startovné zahrnuje zdravotní a pořadatelskou službu a technický servis na trati. Občerstvení v průběhu závodu a v cíli závodu teplé jídlo.

Prezentace: 29.6. od 16 hod do 20 hod, Bílá v Beskydech-restaurace Domovjanka, (30. 6. před startem je prezentace možná od 7:00 - 8:15 - prezentující se by nemuseli stihnout start závodu)

Informace: Trasa A - 3 občerstvovací stanice, trasa B - 2 občerstvovací stanice, trasa C - bez občerstvovací stanice, všechny trasy - teplé jídlo v cíli, možnost ubytování v místě. Prezentace Bílá v Beskydech - restaurace Domovjanka, informace www.beskydbike.cz

Suvenýr: Každý závodník dostane drobné dárky od pořadatelů a sponzorů závodu.

Ceny: Pro vítěze na dlouhé trati finanční odměna, první na horských prémiích finanční odměna, pro první tři v každé kategorii pamětní medaile.

Soutěž týmů: Hodnotí se součtem časů 3 jeho členů a to v mužské a ženské kategorii bez ohledu na věkové kategorie. Soutěž týmů je vyhlášena na obou delších tratích.

Prémie: Dvě horské prémie. Pustevny - pro dlouhou trasu, Kasárna - pro dlouhou trasu. Vítězem horské prémie se stává závodník, který projede první její metou a zároveň dokončí závod. Pokud ne, vítězem je další v pořadí.

Každý účastník startuje na vlastní nebezpečí a za běžného silničního provozu. V exponovaných místech trati budou silniční dopravu koordinovat pořadatelé a Policie ČR. Na trase závodu nutno dbát pokynů traťových rozhodčích, neuposlechnutí může vést k diskvalifikaci závodníka.

Účastník je povinen používat po celou dobu závodu ochrannou cyklistickou přilbu.

Čas bude měřen pomocí elektronických čipů.

Upozornění: Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu trasy.

Mladší 18 let mohou startovat pouze s písemným souhlasem zákonného zástupce nebo v bezprostředním doprovodu dospělé osoby. Každý závodník/závodnice může soutěžit pouze v jedné z kategorií.

V případě zrušení závodu z vyšší moci (zemětřesení, povodeň apod.) se startovné nevrací.

V případě změny kategorie při prezentaci se platí poplatek 50,- Kč.

Doporučujeme individuální úrazové pojištění a pojištění odpovědnosti způsobené druhým osobám.

Jste srdečně zváni!

www.beskydbike.cz
facebook


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste