Czech Cycling Tour - 2.etapa ŽIVĚ!

18.07.2014 | -mlm-

Czech Cycling Tour -  2.etapa ŽIVĚ!

Druhá etapa Czech Cycling Tour startuje v Olomouci a po 158 kilometrech budou závodníci finišovat v Mohelnici. Včerejší týmová časovka mnohé napověděla, ale dá se očekávat, že v následujících etapách budou útočit především vrchaři. Týmovou časovku ovládli


Druhá etapa Czech Cycling Tour startuje v Olomouci a po 158 kilometrech budou závodníci finišovat v Mohelnici.


Včerejší týmová časovka mnohé napověděla, ale dá se očekávat, že v následujících etapách budou muset útočit vrchaři. Týmovou časovku ovládli především Holanďané, kterých je v pelotonu celkem 27 a díky tomu, že obsadily holandské týmy první, třetí a čtvrté místo mají v prvních třiadvaceti sedmnáct svých jezdců!

Z našich jsou v konkurenceschopném čase jen jezdci Bauknecht – Authoru, kteří ztrácí 27 vteřin. Hník s Hirtem z Etixxu mají ztrátu již 1:35 a právě oni by měli využít svých vrchařských schopností v dnešní, ale především zítřejší etapě. Jezdci startující za reprezentaci mají po časovce manko dvou minut a všichni ostatní včetně Franty Raboně (Výběr cyklokrosu ČR) už víc než tři minuty.

V pelotonu je pár zajímavých jmen, jako například vedoucí jezdec evropského rankingu dánský cyklista týmu Cult Energy Vital Water Magnus Cort Nielsen (již má podepsanou tříletou smlouvu v profesionálním týmu Orica GreenEDGE). Dán vyhrál jarní závod v Chorvatsku před naším Karlem Hníkem, po časovce má na naše jezdce náskok padesáti vteřin.

Ta dnešní etapa je zvlněná uprostřed, cirka od Prostějova po Bouzov, kdy vede etapa Drahanskou a Zábřežskou vrchovinou, v závěru okolo Mohelnice se opět vrací do rovin Hané. Očekávat se dnes dají pokusy o skupinové úniky, ale spíše hromadný dojezd, protože holandské týmy budou chtít kontrolovat dobré postavení v celkové klasifikaci.

Ve žlutém trikotu nastupuje do dnešní etapy Nizozemec Brian van Goethem z vítězného týmu Metec – TKH.


Pořadí po úvodní týmové časovce si můžete otevřít [odkaz=http://www.procyclingstats.com/race/Czech_Cycling_Tour_2014_Stage_1_Moravska_T345ebova]ZDE[/odkaz]

Foto Josef Vaishar/RoadCycling.cz, grafika pořadatelé TTV Sport Group

galleryLive


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


zr
je to skoro vyrovnané - 27 Holanďanů a 26 Čechů na Czech Tour
18.07.2014 10:25:17
zajoch
dnes se všichni dívali na Tour....:-)
18.07.2014 16:00:50
Terrex 61
Ta Sparta opravdu schází zberak jezdí dle výsledků prázdný. To neni Giant ligana hodku.
18.07.2014 18:49:44