Czech Cycling Tour - 2.etapa ŽIVĚ!

18.07.2014 | -mlm-

Czech Cycling Tour -  2.etapa ŽIVĚ!

Druhá etapa Czech Cycling Tour startuje v Olomouci a po 158 kilometrech budou závodníci finišovat v Mohelnici. Včerejší týmová časovka mnohé napověděla, ale dá se očekávat, že v následujících etapách budou útočit především vrchaři. Týmovou časovku ovládli


Druhá etapa Czech Cycling Tour startuje v Olomouci a po 158 kilometrech budou závodníci finišovat v Mohelnici.


Včerejší týmová časovka mnohé napověděla, ale dá se očekávat, že v následujících etapách budou muset útočit vrchaři. Týmovou časovku ovládli především Holanďané, kterých je v pelotonu celkem 27 a díky tomu, že obsadily holandské týmy první, třetí a čtvrté místo mají v prvních třiadvaceti sedmnáct svých jezdců!

Z našich jsou v konkurenceschopném čase jen jezdci Bauknecht – Authoru, kteří ztrácí 27 vteřin. Hník s Hirtem z Etixxu mají ztrátu již 1:35 a právě oni by měli využít svých vrchařských schopností v dnešní, ale především zítřejší etapě. Jezdci startující za reprezentaci mají po časovce manko dvou minut a všichni ostatní včetně Franty Raboně (Výběr cyklokrosu ČR) už víc než tři minuty.

V pelotonu je pár zajímavých jmen, jako například vedoucí jezdec evropského rankingu dánský cyklista týmu Cult Energy Vital Water Magnus Cort Nielsen (již má podepsanou tříletou smlouvu v profesionálním týmu Orica GreenEDGE). Dán vyhrál jarní závod v Chorvatsku před naším Karlem Hníkem, po časovce má na naše jezdce náskok padesáti vteřin.

Ta dnešní etapa je zvlněná uprostřed, cirka od Prostějova po Bouzov, kdy vede etapa Drahanskou a Zábřežskou vrchovinou, v závěru okolo Mohelnice se opět vrací do rovin Hané. Očekávat se dnes dají pokusy o skupinové úniky, ale spíše hromadný dojezd, protože holandské týmy budou chtít kontrolovat dobré postavení v celkové klasifikaci.

Ve žlutém trikotu nastupuje do dnešní etapy Nizozemec Brian van Goethem z vítězného týmu Metec – TKH.


Pořadí po úvodní týmové časovce si můžete otevřít [odkaz=http://www.procyclingstats.com/race/Czech_Cycling_Tour_2014_Stage_1_Moravska_T345ebova]ZDE[/odkaz]

Foto Josef Vaishar/RoadCycling.cz, grafika pořadatelé TTV Sport Group

galleryLiveMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


zr
je to skoro vyrovnané - 27 Holanďanů a 26 Čechů na Czech Tour
18.07.2014 10:25:17
zajoch
dnes se všichni dívali na Tour....:-)
18.07.2014 16:00:50
Terrex 61
Ta Sparta opravdu schází zberak jezdí dle výsledků prázdný. To neni Giant ligana hodku.
18.07.2014 18:49:44

Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE