Dva z pěti trikotů na Závodě Míru v Lanškrouně pro závodníky SCM2020 Favoritu Brno

30.05.2017 | TZ - Favorit Brno

Dva z pěti trikotů na Závodě Míru v Lanškrouně pro závodníky SCM2020 Favoritu Brno

Růžový i bílý dres si odváží zásluhou Veroniky Jandové a Štěpána Teleckého závodníci Sportovního Centra Mládeže Jihomoravského Kraje zřízeného u Favoritu Brno(SCM2020).

To je krásný výsledek mladých cyklistických nadějí právě skončeného 47. Ročníku pořadatelsky velmi povedeného "Malého Závodu Míru" v okolí Lanškrouna.

V květnových čtyřech těžkých etapách startovalo okolo 150 mladých závodníků, kteří najeli téměř 150 závodních kilometrů. Účastnili se zástupci reprezentací a klubů z několika států Evropy. Výsledek závodníků SCM2020 Favoritu Brnoje o to cennější, že další dva dresy, modrý a bílý, putují z Lanškrouna na Slovensko a puntíkatý dres si odváží závodník Cyklo Mapei Kaňkovský.

Veronika Jandová získala celkově růžový trikot jako nejlepší kadetka. Bílý dres pro nejlepšího žáka ročníku 2004 (tzv. prvoročáka) si pak celkově vybojoval Štěpán Telecký. Nadějní cyklisté SCM2020 Favoritu Brno jen potvrdili skvělou letošní formu z předchozích květnových závodů. Oba dva si již před několika dny vybojovali reprezentační dres Jihomoravského kraje na Letní olympiádu dětí a mládeže, kde SCM 2020 Favoritu Brno bude mít i další svoje reprezentanty.

Závodníci SCM 2020 Favoritu Brno posbírali na lanškrounském závodě míru nejvíce dresů z českých oddílů i sportovních center mládeže. V kontextu kompletní změny organizace a podpory sportovních center ze strany ČSC k 1.1.2017 je porovnání z pohledu výkonnosti závodníků jednotlivých sportovních center v této době obzvlášť zajímavé téma, kterému bychom se rádi věnovali i v budoucnu.

V lednu k nově vzniklému centru s vizionářským názvem SCM2020 řekl zástupce vedení Favoritu Brno: „Stanovili jsme si cíl vybudovat Sportovní centrum mládeže, kde členství v SCM 2020 bude pro cyklisty na jižní Moravě prestižní záležitostí. Provedli jsme kompletní reorganizaci na úrovni trenérů, změnu tréninkové metodiky, chceme úzce spolupracovat s oddíly na celé jižní Moravě. Dílčím cílem je vytvořit kvalitní a širokou základnu na úrovni žákovských kategorií, následně potom v Kadetech a zejména v Juniorech najít ty skutečné talenty, kteří budou zajíždět výsledky na české i mezinárodní úrovni. Víme, že naplnit tento cíl bude dlouhá a složitá cesta, ale věřím, že jdeme tím správným směrem…“

Jak ukazují výsledky závodníků SCM2020, ve Favoritu Brno to vzali za správný konec.

Foto Favorit Brno

TZ - Favorit Brno
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste