Equinox přichází na trh s karbonovými koly za 9 999 Kč

25.08.2016 | RoadCycling.cz

Equinox přichází na trh s karbonovými koly za 9 999 Kč

Společnost Equinox Europe, výrobce luxusních karbonových kol, před nedávnem oznámila příchod nové značky EQUATOR. Pan Milan Šimek nám k této horké novince sdělil více informací.

V kolech se vyznáme

Jsme závodníci, cyklističtí nadšenci, fandové, a také pro vás již více než 6 let vyrábíme kola Equinox, která prodáváme jak v České republice tak po celé Evropě, v Dubai nebo Kataru. Našim kolům důvěřují špičkoví závodníci v oblasti silniční cyklistiky, cyklokrosu i triatlonu. Stále více nás však také oslovují cyklisté, kteří chtějí karbonová kola co možná nejlevněji. Chtějí kola, která by si prostě mohli dovolit, zároveň ale s garancí servisu a odpovídající kvality.

Proč si vybrat právě kola Equator

Kola jsou kritickou součástí vašeho stroje, a pokud se na nich něco poškodí, může jít o zdraví. Nabízíme vám alternativu ke skládaným kolům, jejichž komponenty často pocházejí z neověřených zdrojů a tím pádem kvalita a životnost může kolísat, nemluvě o absenci záruky. Myslíme si, že riskovat zdraví kvůli ušetřeným pár stovkám prostě nestojí za to. Proto jsme vyrobili karbonová kola, která si může dovolit skutečně každý. Kola, kterým sami věříme natolik, že na ně můžeme poskytnout dvouletou záruku a odpovídající servis.

Jak jsme se dostali na tak nízkou cenu?

Equator je projekt společnosti Equinox. Equinox byl založen v roce 1998 a mezi prvními začal používat karbon pro výrobu cyklistických komponentů. Od té doby získal přes 50 patentů a nabízí 11 modelů kol certifikovaných UCI. Největším unikátem ale je, že továrna Equinox dělá i samotný prepreg, tedy že z cívek karbonových vláken japonské výroby (Toray) “uplete” za pomocí nejmodernějších technologií a přidáním pryskyřice jednotlivé vrstvy (pláty). A právě namíchaní správného poměru vláken a pryskyřice je jeden z rozhodujících faktorů výroby karbonových kol. Vše se tak děje pod jednou střechou. V té samé továrně a za použití těch samých technologií se vyrábí i kola celé řady světově proslulých značek, které se často liší vlastně jen logem na ráfku. Takže se teď ptáte, jak jsme se dostali na tak nízkou cenu, když se karbonová kola běžně prodávají za ceny mezi 20 000 a 50 000 Kč. Namíchali jsme tu nejoptimálnější kompozici vstupního materiálu, použili jsme o něco levnější povrchovou úpravu (matná černá) a ekonomickou, i když přesto velmi kvalitní, variantu lehkého náboje, průmyslových zapouzdřených ložisek a paprsků. Co je ale hlavní – kolo jde z výrobní linky přímou cestou k zákazníkovi bez dalších prodejců, obchodníků, distributorů a zbytečného navyšování ceny, které reálně znamená nárůst i o stovky procent. Jedinou podmínkou je platba předem a ochota počkat si pár týdnů.

Stále váháte? Nemůžete se rozhodnout?

Pokud se chcete na cokoliv zeptat, nebo si nejste něčím jisti, kontaktujte nás na emailu ZDE anebo na webu ZDEMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste