Groupama novým sponzorem týmu FDJ

07.12.2017 | Marek Matějka

Groupama novým sponzorem týmu FDJ

Tradiční francouzský profesionální tým FDJ získal pro příští roky nového titulárního sponzora a navýší rozpočet o 30 procent. Společnost Groupama se k týmu připojí v březnu roku 2018.

Marc Madiot, šéf týmu, který už dvacet let nese logo a název FDJ, se dohodl na spolupráci s významnou pojišťovací společností Groupama. Ta doposud podporovala především fotbal a plachtění, ale kvůli většímu mediálnímu zásahu se rozhodla investovat do cyklistiky. Rozpočet týmu bude z poloviny pokrývat Groupama a z druhé FDJ. Státní loterie FDJ sice sníží svůj příspěvek, ale díky vstupu Groupamy se celkový rozpočet zvýší o 30 procent. To znamená, že tým bude mít mezi 16 až 20 milióny eur ročně a stane se nejbohatším francouzským týmem. Doposud měl konkurenční celek AG2R La Mondiale o něco vyšší rozpočet.

Zajímavé je, že spolupráce týmu se společností Groupama oficiálně započne až se startem Paříž - Nice v březnu příštího roku. Tým také až 31. ledna představí nové dresy, ačkoliv sezóna už bude v plném proudu. Barvy týmu, bílá, modrá a červená, by se měnit neměly, ačkoliv Groupama má zelené logo.

Zvýšení rozpočtu nijak nezasáhne složení týmu pro příští rok, ale mohlo by být důležité před sezónou 2019. Lídry stále jsou Thibaut Pinot a Arnaud Démare a pravděpodobně jimi zůstanou i později, ale konkurenceschopnost týmu by se na velkých závodech mohla zvýšit. Groupama i FDJ ale chtějí, aby tým zůstal převážně francouzský a měl by vzniknout i podpůrný celek zaměřený na výchovu talentů. Tento tým vznikne v roce 2019, s kontinentální licencí a cílem najít a vychovat nové francouzské cyklisty.

Společnost Groupama je pojišťovací a finanční skupinou se sídlem v Paříži. Patří pod ní i společnost Gan, která cyklistiku podporovala už v minulosti. Za stejnojmenný tým jezdil například Greg LeMond. Působí ve dvanácti zemích (mimo jiné také na Slovensku), celkovým počet zaměstnanců přesahuje 32 tisíce.

Foto FDJ, SirottiMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste