Holky v balíku II.: Andrea Slavíčková

17.05.2007 | Jan Brychta

Holky v balíku II.: Andrea Slavíčková

Čekání je konec, druhá část našeho seriálu o dívčinách na dvou kolech je tu. Tentokrát samotná Mistrině! Mistrině Moravského poháru Sýkora Sportswear 2006, abychom byli přesní, Andrejka, mladá sličná slečna cyklistka z Brna, kterou prostě nebaví odpoledne

Čekání je konec, druhá část našeho seriálu o dívčinách na dvou kolech je tu. Tentokrát samotná Mistrině! Mistrině Moravského poháru Sýkora Sportswear 2006, abychom byli přesní, Andrejka, mladá sličná slečna cyklistka z Brna, kterou prostě nebaví odpoledne trávit po nákupech (alespoň ne všechny :o)) a místo toho prohání kluky na tréninku. Co si o tom svém blbnutí na duralovo-karbonovém oři myslí, si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.

RC: Ahoj Andrejko, můžeš se nám prosím nějak představit? Máme čtenářstvo ze všech koutů naší zemičky, ne všichni Tě můžou potkávat zejména tady kolem Brna a po Moravě, tak nám o sobě něco pověz!
Ahoj, zdravím všechny lidičky, kteří mají rádi cyklistiku a rádi prohání své biky, silničky, nebo cokoliv pojízdného po naší (nebo kterékoli jiné) vlasti. Jsem trochu střelená a jinak úplně normální 26letá holka z Brna, která se v práci stará o babičky a dědečky na pečovatelské službě a po práci nelení, nastartuje svého růžovobílého Durateca a vyráží na trénink.

RC: Víš co, zásadní věc na kterou bych rád slyšel odpověď – proč vlastně jezdíš? Není lepší dělat něco „normálního“? Co Ti to kolo prostě dává?
A je vůbec normální sportovat? Nejsem profík, nejezdím za peníze – i když by to nebylo špatný!!! :) Jezdím proto, že mě to baví – baví mě překonávat vlastní možnosti a když pak zjistím, že ten kopec není zas tak hroznej, jak býval kdysi... Prostě mám ráda ten pocit, když srdíčko bije jak zvon, cítím jak bolí každý sval. A odměnou je pro mě vítězství v závodě a vychutnávám si pohled ze stupňů vítězů.

RC: To je pěkný, dobře a jak a kdy to začalo?
Já sportuju už od dětství, gymnastika, aerobic, plavání, běh, posilka a tak. Mám ráda pohyb, je to pro mě droga. Vše začalo před pár lety, když se v Brně otevřelo první spinning centrum. Kolo mě nadchlo natolik, že když mě kamarád nabídl, jestli nechcu zkusit závodit, rozhodla jsem se, že to prostě musím zkusit. No a teď už to takhle zkouším čtvrtou sezónu.

RC: A celkem úspěšně, řekl bych. A co rodiče, kamarádi a tak, jak se dívají na bláznění v dešti, horku na těch splašenejch trubkách s partičkou kluků trochu spocených?
Moji známí i doma už si zvykli – museli, co jim zbývalo :). Docela mě v tom podporují, jsem jim za to vděčná. Ale když před někým cizím řeknu jako by nic, že po práci pojedu na 70ti kilometrový trénink, zírají na mě jak na blázna.

RC: Líbí se Ti být většinou jednou z mála „holek v balíku“?
A který holce by se to nelíbilo? Mě se s klukama v balíku líbí, jedu si v háku, koukám po kraji, nebo před sebe na kluky s oholenýma vyšvihanýma nožkama, jak ladně zdolávají kopce, zatímco já, abych jim alespoň trošku stačila, si dávám tak, že málem okusuju omotávku... Občas se nejde nějaká dobrá dušička, která když vidí, jak se trápím, trošku potlačí do kopečka... To se to pak hned jede líp. A když je třeba, opraví mě defekt a taky mě rozesmívají tak, že málem padám z kola.

RC: Já vím, že to není jen tak nějaká otázka, ale určitě to fakt spoustu lidí zajímá, jak je to s tím čůráním u holek, no jako chápu, že se prostě musíš vymotat z hadříků, někam zalézt, ale je to fuška, ne? :)
To je teda otázka, teda nevím, jak to myslíš, ale tak... no nevím, jak to mají zmáklý jiný holky, ale já to prostě nějak vždy vydržím a když už mě lezou oči z důlků, tak už za jízdy odhazuju svršky a skáču do prvního keříčku :o) Přiznávám, že se vyslíknout z těch hadříků je někdy umění. To je taky jeden z těch důvodů, proč mají ženský kratší závody, než chlapi - vy to jen tak někde vystrčíte, i za jízdy, někteří umělci... no to už stačí, myslím :o)

RC: Dobře, dobře. A co kluci z týmu? Jakou máš vlastně týmovou podporu?
Pro kluky z týmu jsem taková jejich teta Andruša, na kterou nedají dopustit, jsou to moji kamarádi, takže to v týmu funguje super. Jsou ochotní, pomůžou, když je potřeba, díky kluci. Je ale pravda, že někdy mě v zimě a větru v těch polích pár hodin od domu nechají na pospas osudu, ale chápu je, potřebují si zazávodit mezi sebou. Tak si to pak dojíždím sama proti větru, nadávám jak špaček, ale zas je to dobrý trénink na časovku :).

RC: No to mě přivádí k otázce, jaká byla vlastně letos zima, jak to šlo?
Letošní zima byla neskutečně štědrá. Teda pro nás cyklisty, chudáčci lyžaři. Já zimu nesnáším, takže mě to velmi vyhovovalo. O víkendech jsem poctivě najížděla na jih od Brna. No a přes týden 3x týdně běhat a doma na trenažeru, brrr!!!
Od ledna mám našvihaný něco přes 4000 venku.

RC: Už? A jeje, to bych možná měl to svoje „závodění“ přehodnotit. Kolik toho tak vlastně za sezónu celkem našviháš?
Vloni to bylo 10 tisíc a nějaký drobný. Na to, že jsem pracující člověk je to docela dost, si myslím.

RC: Jaká byla loňská sezóna? Cos všechno povyhrávala a co se Ti fakt nelíbilo?
S loňskou sezónou jsem spokojena. Vyhrála jsem celkově Moravský pohár, bylo to moje předsevzetí a to jsem zvládla.
Ve zdraví, bez nehod.

RC: Tak to je asi to důležitý a jaké máš další plány na letošní sezónu? Co ještě budeš jezdit mimo MP?
Chtěla bych obhájit vítězství v „Moraváku“. Zatím mám za sebou tři závody a z toho dvě první a jedno druhé místo, tak se snad bude dařit, ale sezóna je před námi a je dlouhá, takže uvidím. Jiné závody asi ani jezdit nebudu, pracuju i o víkendech a když jezdím ten „Moravák“, tak na další už čas ani síla nezbývá.

RC: Co děláš když nejseš na kole?
Když právě nejsu v práci, nebo na kole, tak zajdu třeba s kámoškou na kafíčko, diskotéku, nebo do města udělat si radost něčím pěkným na sebe. Jdu s kámoškama a psíkama na procházku do přírody. Zkrátka dělám to, co mě baví a u čeho si odpočinu.

RC: Tak to má být, to je fajn, díky moc, ať to jezdí, držíme pěsti!
Díky, čusky!

galleryMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


pohy
hezky se to čte,škoda že holky jezdí v MP s Dečkem :-))
17.05.2007 10:55:21
Petr Žalud
Nejenom čte, ale taky kouká! Škoda, že má na dresu takový divný tým, mohla by s náma z Brna jezdit autem. Už by mě nevadilo, že se ve Fabii mačkáme tři vzadu. 8-))
17.05.2007 12:32:07
pája
Chcete víc holek v balíku?? koukněte na odkaz
17.05.2007 17:07:18
chorché
jj, přesně kvůli takovým závoďandám jsem si vždycky nechal v kopci ujet balík :D
17.05.2007 18:27:50
valodja
pěkný, pěkný :-) [br] [br]Btw: co to má Andrea na pár fotkách za ta zajímavá kola - modré náby i ráfky...?
17.05.2007 21:01:18
Honza (RC)
Vlado - sou to Mavici Cosmosi
17.05.2007 21:05:42
irma
odkaz [br]tak jsem tam koukla, je tam jedna co by se mela naucit zdravit a podekovat za jizdu v haku.
18.05.2007 8:07:20
Matýsek (RC)
Irma: Tak třeba na ni v našem seriálu taky někdy dojde, tak se jí pak zeptám, proč když jede za tebou v háku, proč tě nezdraví :).
18.05.2007 10:03:33
ahoj
moc ti to na kole slusi!!! preji ti hodne stesti.michal
18.05.2007 22:37:46
Roman
Mooc pěknej článek, mooc pěkný fotečky a mooooooooc pěkná cyklistka. Drží palce do dalšího ježdění. Jen tak dál. [br] [br]A víc " Holek v balíku" nejen na roadcycling.cz :-)))))
20.05.2007 7:26:09
Honza (RC)
Romane, taky si myslim. Jo a dnes teta Andruša vyhrala Pastviny!
20.05.2007 17:05:54
...
Možná je pro někoho hezká, ale je namyšlená až na měsíc
20.05.2007 18:05:38
Petr Žalud
Třeba to příští měsíc bude jinak, pokud jsi ovšem nemyslel Měsíc. 8-))
20.05.2007 18:49:10
Honza (RC)
pan "tritecky" je zhrzeny ctitel? nebo teda nevim, ale me se teda nezda, znas ji vubec?
20.05.2007 18:51:17
irma
pan tritecky je vtipalek. Aspon se ma podepsat....
21.05.2007 7:02:56
Dan
furt přemýšlím kdo je pan Třítecký... :))) ...jezdí v Déčku?? :))))))
21.05.2007 17:25:09
Miloš
Já jsem objevil článek až dnes, tak proto až dnes volám: [br]KONEČNĚ ! (víc jsem na MTB ) [br]Vždyť jak je vidět patří Holky k tomu nejčtenějšímu co zde je. [br]Opět chválím , ale ne víc než Irmu, aby se ji to nedotklo.Ta by mně dala co proto, to bych nerozdejchal. [br]Redaktoři by ,ale měli zabrousit taky jinam, ať to nezavání [br]patriotismem a ostatní nám z Brna nezáviděli.
12.10.2007 9:07:12