Jak mistrovská časovka promluví do olympijské nominace?

20.06.2016 | -mlm-

Jak mistrovská časovka promluví do olympijské nominace?

Již několikrát jsme to v našich článcích zmínili, ale nyní dáme příležitost i našim čtenářům v anketě, koho by oni poslali na olympiádu do Ria.

Podle nominačních kritérií se bude vybírat ze čtveřice závodníků WorldTour  (Kreuziger, Kӧnig, Štybar, Vakoč) a z vítěze časovky, to znamená, že jde na 95% o Bártu.

Tím nechceme předjímat, že Bárta s někým nemůže prohrát. 95% jistota znamená, že to nebude s někým mimo jezdců WorldTour. Na druhou stranu se proti Janu Bártovi asi postaví jen dvojice Kӧnig – Vakoč a ostatní domácí závodníci. Nepředpokládáme start Romana Kreuzigera a Zdeňka Štybara v časovce.

Konečnou startovku se dozvíme ve středu večer.

A z výsledků časovky vzejde jeden jistý cyklista naší reprezentace pro Rio, ostatní nominuje reprezentační trenér Tomáš Konečný.

Pokud nevyhraje Bárta a nominace by se měla přísně řídit svazovými kritérii, je nominace jasná. Pojedou všichni čtyři profesionálové týmů WorldTour.

A tak dejme hlasovat, jak to dopadne, nebo možná také, kdo je vám nejsympatičtější a koho by jste v Riu chtěli vidět:

Bez Bárty

Honza Bárta mistrovský titul v časovce neobhájí a do Ria nepojede.

Bez Kreuzigera

Jan Bárta vyhraje časovku, obsadí jedno olympijské místo a Černého Petra dostane v konečné nominaci Roman Kreuziger.

Bez Kӧniga

Leopold Kӧnig měl dlouhou pauzu a je diskutabilní v jaké formě se nyní nachází, my máme ovšem teprve národní šampionát, Leo může být v době olympijských soutěží úplně v jiné formě. Stejně jako Romanovi, by mu měl okruh v Riu vyhovovat.

Bez Štybara

Pochopitelně opět v případě vítězství Bárty v časovce, nedostane místenku pro olympijský závod na silnici Zdeněk Štybar.

Bez Vakoče

A v tomto případě Bárta +3, by nedostal příležitost Petr Vakoč.

V případě nominace pro olympiádu bude rozhodovat výkonnost čtveřice, nebo pětice našich reprezentantů. Vhodnost tratě jejich naturelu a také výkonnost v časovce. Česká republika bude do časovky nasazovat dvojici cyklistů, o to se postaral Jan Bárta a tak půjde i o tyto ambice. Dost pravděpodobně to bude v tomto případě duel Kӧnig – Vakoč.

Hlasujte v anketě

Foto SirottiMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


K2.40
Vyskytují se zprávy, že nepojedou slovenští závodníci z týmu Tinkoff Saganové, Kolář, Riška). Co je na tom pravdy a jaký je důvod?
20.06.2016 17:43:12