JARNÍ CYKLOKEMP V CALPE - 1. termín | 25.2. - 7.3.2022

14.10.2021 | Jiří Stránský

JARNÍ CYKLOKEMP V CALPE - 1. termín | 25.2. - 7.3.2022

11ti denní najíždění kilometrů v nádherné oblasti Costa Blanca

POPIS

Pojeďte s námi na jih Španělska, kde si odpočinete od dlouhé zimy a nasajete atmosféru krajiny, která umí vzít svou malebností za srdce. Rozkvetlé louky, zrající citrusy a příjemné jarní počasí, to jsou největší lákadla oblasti kolem města Calpe, které se stalo v posledních letech vyhledávaným cílem i profesionálních teamů. 

Bydlíme v luxusním domě středomořského charakteru s plným vybavením pro relaxaci, bazénem a výhledem na nedaleké moře. Vila je umístěna v klidné části nad městem, na pláž je to pouze 2km, přesto jsme dostatečně daleko od ruchu města. V kuchyni vás budou naše kuchařky hýčkat domácí zdravou kuchyní formou bohaté plné penze.

DETAILY: 

  • Půjčujeme špičková karbonová silniční kola (3 000 Kč na pobyt).
  • Bohatá plná penze formou domácí chutné stravy ideální pro sportovce.
  • K dispozici minibus jako podpora slabším skupinám či na pěší výlety po okolí pro dny volna.
  • O ranní rozcvičky, kompenzační cvičení i přednášky se postará naše pohybová a výživová specialistka.
  • Pro dokonalou regeneraci je k dispozici bazén a mnoho cvičebních pomůcek včetně pěnových válců.
  • V ceně je i transfer z a na letiště ve Valencii nebo Alicante.
  • Letenky nejsou v ceně, ale moc rádi je pro vás vyřídíme. Čím dříve se objednají, tím výhodněji je lze pořídit. Nejnižší ceny začínají již na 3000 Kč za zpáteční let.
  • K dispozici je i mechanik pro řešení drobných problémů a jednoduchého servisu.
  • Možnost pravidelného praní cyklistického oblečení.

gallery


NÁPLŇ ZÁJEZDU

Pro výkonnostní cyklisty bude hlavním cílem kempu efektivním způsobem navázat na dlouhou a zpravidla všeobecně zaměřenou zimní přípravu. Specifickým tréninkem v ideálních klimatických podmínkách se tak vhodným způsobem připravíme na nadcházející cyklistickou sezónu. Převažujícím tréninkovým motivem je základní dlouhodobá vytrvalost občasně zpestřena silovou vytrvalostí, díky které se vrátíte domů o poznání výkonnostně zdatnější, což podpoří nejedno cyklistické sebevědomí.Pro hobby cyklisty pak bude hlavním cílem především uniknout z chladného počasí u nás a vychutnat si krásy slunného pobřeží Costa Blanca. V pohodovém tempu si pak zlepšit svou fyzickou zdatnost a strávit příjemné chvíle v rodinném prostředí a s partou stejně zapálených lidí.Kromě tréninku bude samozřejmě postaráno také o kvalitní regeneraci v podobě 12m bazénu, cvičebních pomůcek a pěnových válců. Večerní program zpříjemní dobrovolná povídání na vybraná cyklistická témata. Ve volném dnu je možnost navštívit přírodní park a maják nad městem Albir, některé z pláží či skalnatých poloostrovů na pobřeží či okolní historická města.

KOMU JE ZÁJEZD URČEN

Kurz je určen všem zájemcům o aktivně strávenou dovolenou. Na své si přijdou jak čistokrevní závoďáci, tak i relaxační cyklisté, kteří budou mít možnost v pohodovém tempu nasát úžasnou atmosféru jižního Španělska. Vítané jsou i rodiny s dětmi, kdy jeden z rodičů může vyrážet na tréninky se silnou skupinou a zbytek rodiny výletovat po okolní krajině.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

Pokud nechcete svoje kolo balit, platit nemalé částky za přepravu a ještě riskovat poškození, pak využijte možnosti půjčit si kolo z naší půjčovny. K dispozici jsou karbonová kola TREK Emonda, Haibike Affair a Issac Vitron ve velikostech 54´, 56´ a 58´. Kol máme omezený počet, a proto dlouho neváhejte.

Potřeba bude klasické cyklistické vybavení pro teplotní rozmezí 15-20°C, přilba, tretry (v případě půjčeného kola mít vlastní pedály!), dres, kraťáky, dlouhý dres, vestička, pláštěnka, rukávky, nohávky, čepička pod přilbu, brýle… Pro případ velmi chladného počasí cyklobundu (neměla by být prakticky potřeba, ale člověk nikdy neví), rukavice, návleky na tretry, blatník na sedlovku, náhradní duši, pumpičku. Nezapomeňte na plavky a opalovací krém!

Standardní počasí je 15-20°C, výše v kopcích pak cca o 5 stupňů chladněji. Většinou je ale slunečno a slunce už má celkem sílu, jen podvečery a rána jsou ještě chladnější.

Termín zájezdu: 25. 2. 2022 – 7. 3. 2022
Ubytování: Pronajatý dům
Stravování Plná penze, naše kuchařky ve vás stoprocentně zanechají další příjemnou stopu. Ze zkušenosti si někteří dozajista odvezou nové stravovací návyky a recepty!
Doprava: Letecky. V případě zájmu doporučíme či vyřídíme nejvýhodnější letenku za vás (při brzkém přihlášení je možné se dostat i na cenu pod 3 000 Kč za zpáteční letenku). K dispozici je minibus na odvoz z letiště i další přesuny.
Cena: 18 500 Kč 
Cena zahrnuje: Ubytování v luxusní vile, bohatá plná penze, transfer z a na letiště, průvodci po celou dobu pobytu, minibus na výlety, pohybový specialista pro rozcvičky a kompenzační cvičení, pojištění proti úpadku CK
Cena nezahrnuje: Letenka, cestovní pojištění. (v případě zájmu za vás rádi vyřídíme)
Organizátor: CK ACTIVE TOUR
Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste