Live reportáž - 3. "královská" etapa CCT

13.08.2016 | RoadCycling.cz

Live reportáž - 3.

Třetí den Czech Cycling Tour tradičně rozhoduje o celkovém vítězi závodu a bude tak s velkou pravděpodobností i letos, sledujte Live fotoreportáž RoadCyclingu.

187 kilometrů dlouhá etapa z Mohelnice do Šternberka, sedm vrchařských prémií, 3 992 převýšení, to jsou parametry dnešní etapy. A pochopitelně mnoho silných cyklistů, kteří si věří na celkový výsledek. Trasa přes Jeseníky určitě peloton unaví, ale etapu a celkové pořadí rozhodnou až těžké okruhy ve šternberku a trojnásobný výšlap na Ecce Homo. Prudké stoupání po kostkách ve městě a rychlý profil následného stoupání rozhoduje každý rok nejen o vítězi etapy, ale převléká také žlutý trikot.

Závěr etapy je na hranici klasikářského a vrchařského dojezdu, ale silní klasikáři jako Diego Ulissi mohou soupeřit s vrchaři, určitě to bude zajímavé. Soustředěně se v páteční etapě chovali jezdci CCC Sprandi Polkowice a jsou zde v absolutně nejsilnějším složení, jaké mohli přivézt.

Český fanoušek může věřit Karlu Hníkovi z dalšího polského celku Verva ActiveJet, Michalu Schlegelovi z Klein Constantia. Ti mají po týmové časovce a druhé etapě ztrátu do půl minuty, Jan Hirt ztratil něco málo v první etapě a na první místo má manko jedné minuty.

Včera se radoval sprinter Sacha Modolo, dnešní etapa bude vyhovovat klasikářům a vrchařům

Výsledkovou listinu po dvou etapách si můžete otevřít na stránkách pořadatele ttvsportgroup.cz

Reportáž připravují:

fotograf Josef Vaishar

redaktoři František Paďour a Libor Matějka

galleryLive

Kompletní výsledky třetí etapy najdete na stránkách pořadatele www.ttvsportgroup.cz

Foto Josef Vaishar

RoadCycling.cz
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste