Live reportáž - 5. etapa Kolem Rakouska

07.07.2016 | Marek Matějka

Po včerejším skvělém výkonu Jana Hirta v královské etapě na Großglockner, zde máme další náročnou etapu, ve které bude český cyklista hájit žlutý trikot. Sledujte jej v přímé fotografické reportáži.

Dnešní etapa opět končí na vrcholu stoupání. Dojíždí se do Dobratsche, kde loni Jan Hirt získal žlutý dres. V etapě dojel druhý a proto očekáváme, že se mu bude dařit i dnes.

Etapa je úplně rovinatá, závodníky nečeká žádná vrchařská prémie, pouze tři rychlostní prémie. Ale závěr je do kopce a v něm se rozhodne o vítězi etapy. Startuje se v Millstattu a dnes závodníci překonají 147 kilometrů.

Hirt má v průběžném pořadí celkem komfortní náskok 1:17 před druhým Francouzem Guillaumem Martinem z celku Wanty - Groupe Gobert. Třetí Patrick Schelling z Vorarlbergu ztrácí 1:29. Včera byl pro Hirta největší hrozbou Španěl David Belda, ale ten na dvanáctém místě ztrácí už přes čtyři minuty.