Mezinárodní cyklistika se vrací do Náchoda, přivítá závod Visegrád 4 Bicycle Race

15.04.2016 | TZ - Miloš Židík/SPR media a redakce RC

Mezinárodní cyklistika se vrací do Náchoda, přivítá závod Visegrád 4 Bicycle Race

Mezinárodní cyklistika míří do Náchoda. Poslední část čtyřdílné série cyklistických závodů Visegrád 4 Bicycle race se totiž už za měsíc, 15. května uskuteční na severovýchodě Čech. Ve startovním poli nebudou chybět dvě prokontinentální stáje a nejlepší domácí tým Whirlpool Author.


Tradiční seriál závodů Visegrád 4 Bicycle race, zařazený do kategorie UCI 1.2, tzn. 2. kategorie Europe Tour startuje už příští víkend úvodními dvěma podniky v Maďarsku a na Slovensku. Po třítýdenní pauze se klání týmů přesune do Polska a finálový závod seriálu se uskuteční v Náchodě.


V Královehradeckém kraji čeká na cyklisty poměrně náročná kopcovitá trať, která byla před dvěma lety dějištěm závodu stejné kategorie na Tour Bohemia UCI 1.2. Tehdejší závod překvapil cyklisty i pořadatele početnou diváckou kulisou.

Pro letošní klání Visegrád 4 Bicycle race se fanoušci cyklistiky také můžou těšit na zajímavé startovní pole. Očekává se cca 150 jezdců z 25 týmů (momentálně je přihlášeno 20), z nichž dva polské mají pro-kontinentální licenci: CCC Sprandi Polkowice a Verva ActiveJet Pro Cycling Team.Dres CCC Sprandi Polkowice oblékají Češi Josef Černý, Jan Hirt nebo také už 44letý Davide Rebellin, například vítěz závodu Milán - San Rémo 2001 a Paříž - Nice 2008, ale i mnoha dalších.

V kontextu těchto dní a ardenských klasik je zajímavé, že Davide Rebellin dokázal zvítězit v roce 2004 ve všech třech klasikách: Amstelu - Valonském šípu - Lutychu 

Verva ActiveJet Pro Cycling Team přihlásila na start kromě jiných dvojici Jiří Polnický - Pawel Cieslik, tzn. závodníky, kteří ještě do loňské sezony oblékali dres nejlepšího českého klubu Whirlpool Author, a také dalšího Čecha Karla Hníka.

V dresu pořadatelského hradeckého týmu bude z pohledu celkového hodnocení největším želízkem Alois Kaňkovský, který loni vyhrál dva ze tří závodů, ve kterých nastoupil a útočil na celkové prvenství. Mezi favority na český závod se řadí také letošní posila Whirlpool Author Polák Bartosz Warchol, ten v loňském roce vyhrál závod V4 na těžkých okruzích v Polsku.

"Sport měl v projektech, které spojují různorodé skupiny lidí, vždycky svou roli. Cyklistické závody Visegrád 4 Bicycle Race symbolicky uzavírají okruh V4, což je důvodem k oslavě samo o sobě, nemluvě o čtvrtstoletí spolupráce v rámci Visegrádu," řekla Beata Jaczewska, ředitelka Mezinárodního visegrádského fondu.

Kromě standartního bodování UCI budou v rámci závodů vyhodnoceni nejlepší závodníci jednotlivých zemí V4 a celkově nejlepší z V4. Záštitu na českým závodem převzal starosta a poslanec parlamentní sněmovny ČR Jan Birke a patronem závodu se stal ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek.

 

 

Visegrád 4 Bicycle race
Termíny


23. dubna 2016: Maďarsko

V loňském roce v závodě zvítězil Alois Kaňkovský z týmu Whirlpool - Author, na live reportáž z roku 2015, se můžete podívat ZDE

 
24. dubna 2016: Slovensko

Také Bratislava viděla v roce 2015 vítězství Aloise Kaňkovského z týmu Whirlpool - Author, live reportáž RoadCyclingu najdete ZDE

 

14. května 2016: Polsko

Polsko - Jelení Hora vidělo na těžké trati skvělý výkon domácího jezdce izraelského týmu Cycling Academy Bartosze Warchola. Live fotoreportáž z loňského roku na naš stránkách najdete ZDE

 
15. května 2016: Česká republika/Náchod

Česká část loňského ročníku se odehrála na trati mezi Hodonínem a Kyjovem, jako Cena Slovácka, vítězství na Kyjovském náměstí si připsal Pawel Bernas, před našil Jirkou Polnickým, živou reportáž z loňského ročníku si můžete připomenout ZDE.

 

V loňském roce předsedalo V4 Slovensko a celý seriál tedy koordinoval Slovenský svaz cyklistiky. RoadCycling byl přizván ke všem čtyřem závodům a tak jste mohli závody sledovat v živých reportážích. Letos je seriál koordinován z Prahy, ale o naši účast ČSC zájem neprojevil, jen samotní organizátoři z Náchoda, poznámka redakce.

 

Přihlášené týmy
- UCI ProContinental týmy: CCC Sprandi Polkowice (POL), Verva ActiveJet Pro Cycling Team (POL)

- UCI Continental týmy: Whirlpool Author, SKC Tufo Prostějov (CZE), WSA Greenlife (AUT), Team Dukla Praha (CZE), CK Příbram Fany Gastro (CZE), Dukla Banská Bystrica (SVK), Wibatech Fuji (POL), Domin Sport (POL), Kolss - BDC Team (UKR), Staki - Baltik Vairas (LTU)

- Národní a regional týmy: Slovakia national team (SVK), Team FIREFLY (SVK), Team PRO efekt (SVK), Region Central Slovakia (SVK), Szuperbeton (HUN), Mugenrace Team Prolog (HUN), Lawi Author Team (CZE), TJ Favorit Brno (CZE), TC Scott Chrobry Glogow (POL)

Visegrád 4 Bicycle race Náchod, 15. května

- Start 13:00 hod v Náchodě, Masarykovo náměstí
- Délka 168 km = 8x okruh 21 km
- Okruh: Náchod - Náchod zámek - Kramolna - Trubějov - Olešnice - Všeliby - Bakov - Řešetova Lhota - Lhotky - Kramolna – Náchod

Foto Josef Vaishar Jan Brychta a Sirotti

TZ - Miloš Židík/SPR media a redakce RC
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


ProkopPancir
Český nároďák nic?
15.04.2016 14:44:32
zida8
zatím se nepřihlásil, stejně jako ostatní české týmy
15.04.2016 20:00:03