MR, silniční závod žen - ŽIVĚ

28.06.2014 | -mlm-

MR, silniční závod žen - ŽIVĚ

Bude to hon na Martinu Sáblíkovou? Je to dost pravděpodobné. Martina Sáblíková se bude snažit setřást soupeřky a přijet do cíle sólo. Má na to celkem 12 kopců, ale ty nejsou nijak prudké a především z vrcholu posledního stoupání je na cílovou pásku sedm kilometrů, takže její nejvážnější soupeřky mají šanci přijet v posledním okruhu do Slavkova společně. Na to určitě sází Pavlína Šulcová, která vidí stejnou příležitost jako před dvěma lety v Púchově.

Ovšem pozor finiš na slavkovském náměstí! Je silový, leží v mírném stoupání a po zámkové dlažbě. Takže i tady může být Martina nebezpečná. A když se bude hodně taktizovat a do cíle přijede větší skupina, bude rozhodně nejnebezpečnější Tereza Trefná, naše nejrychlejší cyklistka. Nevíme v jaké formě je Martina Růžičková, po pádu na startu časovky se nedají porovnat její časy a výkonnost, je to ovšem cyklistka s největšími zkušenostmi. Naproti tomu o Anežce Drahotové víme, že výkonnost má výbornou, ale zkušeností se silničním závodem minimum, může ovšem překvapit. Ve hře by měla být i Denisa Bartošová, cyklokrosařka Martina Mikulášková a duklačky Záleská s Machačovou.

Na jižní Moravě je krásně. Na startu je kolem 22 stupňů a začíná foukat. Zatím to žádný silný vítr není, ale to se může klidně v průběhu závodu změnit.

Závod žen se jede na šest okruhů, tedy celkem 96 kilometrů. Se ženami odstartují i juniorky, ty jedou stejný počet okruhů i kilometrů. Což bude pro mladé závodnice extrémně náročný závod. Ale nemají žádný časový limit, takže mohou kroužit, jak dlouho chtějí.

Foto Josef Vaishar/RoadCycling.cz

galleryLive


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste