MR, silniční závod žen - ŽIVĚ

28.06.2014 | -mlm-

MR, silniční závod žen - ŽIVĚ

Bude to hon na Martinu Sáblíkovou? Je to dost pravděpodobné. Martina Sáblíková se bude snažit setřást soupeřky a přijet do cíle sólo. Má na to celkem 12 kopců, ale ty nejsou nijak prudké a především z vrcholu posledního stoupání je na cílovou pásku sedm kilometrů, takže její nejvážnější soupeřky mají šanci přijet v posledním okruhu do Slavkova společně. Na to určitě sází Pavlína Šulcová, která vidí stejnou příležitost jako před dvěma lety v Púchově.

Ovšem pozor finiš na slavkovském náměstí! Je silový, leží v mírném stoupání a po zámkové dlažbě. Takže i tady může být Martina nebezpečná. A když se bude hodně taktizovat a do cíle přijede větší skupina, bude rozhodně nejnebezpečnější Tereza Trefná, naše nejrychlejší cyklistka. Nevíme v jaké formě je Martina Růžičková, po pádu na startu časovky se nedají porovnat její časy a výkonnost, je to ovšem cyklistka s největšími zkušenostmi. Naproti tomu o Anežce Drahotové víme, že výkonnost má výbornou, ale zkušeností se silničním závodem minimum, může ovšem překvapit. Ve hře by měla být i Denisa Bartošová, cyklokrosařka Martina Mikulášková a duklačky Záleská s Machačovou.

Na jižní Moravě je krásně. Na startu je kolem 22 stupňů a začíná foukat. Zatím to žádný silný vítr není, ale to se může klidně v průběhu závodu změnit.

Závod žen se jede na šest okruhů, tedy celkem 96 kilometrů. Se ženami odstartují i juniorky, ty jedou stejný počet okruhů i kilometrů. Což bude pro mladé závodnice extrémně náročný závod. Ale nemají žádný časový limit, takže mohou kroužit, jak dlouho chtějí.

Foto Josef Vaishar/RoadCycling.cz

galleryLiveMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE