Ovšem pozor finiš na slavkovském náměstí! Je silový, leží v mírném stoupání a po zámkové dlažbě. Takže i tady může být Martina nebezpečná. A když se bude hodně taktizovat a do cíle přijede větší skupina, bude rozhodně nejnebezpečnější Tereza Trefná, naše nejrychlejší cyklistka. Nevíme v jaké formě je Martina Růžičková, po pádu na startu časovky se nedají porovnat její časy a výkonnost, je to ovšem cyklistka s největšími zkušenostmi. Naproti tomu o Anežce Drahotové víme, že výkonnost má výbornou, ale zkušeností se silničním závodem minimum, může ovšem překvapit. Ve hře by měla být i Denisa Bartošová, cyklokrosařka Martina Mikulášková a duklačky Záleská s Machačovou.

Na jižní Moravě je krásně. Na startu je kolem 22 stupňů a začíná foukat. Zatím to žádný silný vítr není, ale to se může klidně v průběhu závodu změnit.

Závod žen se jede na šest okruhů, tedy celkem 96 kilometrů. Se ženami odstartují i juniorky, ty jedou stejný počet okruhů i kilometrů. Což bude pro mladé závodnice extrémně náročný závod. Ale nemají žádný časový limit, takže mohou kroužit, jak dlouho chtějí.

Foto Josef Vaishar/RoadCycling.cz

galleryLive