Nikola Nosková vyhrála titul v časovce

22.06.2017 | Libor Matějka

Nikola Nosková vyhrála titul v časovce

Nosková (BePink Cogeas) vyhrála svůj první český titul v časovce žen ve Žiaru nad Hronom. Mezi Slovenkami se radovala Janka Keseg Števková. Nejlepší českou juniorkou je Elizabeth Ungermannová.

Nikola Nosková porazila Jarmilu Machačovou (Dukla Praha) o 9 vteřin. Machačová přitom na trati dlouho vedla, na mezičasech měla 3 vteřiny náskoku, na dalším mezičase o 8 vteřin lepší čas. V cíli ale ztratila přes 9 vteřin. Třetí místo získala Tereza Korvasová (Dukla Praha), se ztrátou 1:22. Čtvrtá skončila Lucie Hochmann, pátá Kateřina Kohoutková a šestá Melissa Van Neck (všechny Dukla Praha).

Nikolu Noskovou titul velmi překvapil: ,,Nečekala jsem, že vyhraji. Na druhé obrátce jsem veděla mezičas a říkala si, že na první trojku by to mohlo stačit. Ale vítězství mě hodně překvapilo. V závěru mi vyhovovaly poslední dva kopce. Je to moje silná stránka."    

Slovenskou mistryní je Janka Keseg Števková (Outsiterz), která porazila Lucii Valachovou (CyS Akadémia Petra Sagana) o 1:12 a třetí Terezu Medveďovou (BePink Cogeas) o 1:13. Števková zajela celkově třetí nejlepší čas, za Noskovou a Machačovou.  

Juniorky

Elizabeth Ungermannová (KC Kooperativa Jablonec n. N.) vyhrála český titul v časovce juniorek. Ungermannová porazila druhou Barboru Džerengovou (Dukla Praha) o 34 vteřiny a třetí Markétu Hájkovou (SKP Duha Lanškroun) o 1:05.

Mistryní Slovenska se stala Petra Machálková (CyS Akadémia Petra Sagana). Druhá byla její týmová kolegyně Lucia Michalíčková (CyS Akadémia Petra Sagana) a třetí Júlia Hrtánková (Finančné centrum Team).

MR Žiar nad Hronom, časovka:
Ženy (26,2 km):
1. Nikola Nosková (BePink Cogeas) 39:02, 2. Jarmila Machačová (Dukla Praha) +9, 3. Janka Keseg Števková (SR) +1:17, 4. Tereza Korvasová +1:23, 5. Lucie Hochmann (obě Dukla Praha) +1:29, 6. Lucia Valachová (CyS Akadémia Petra Sagana) +2:30.

Juniorky (20 km):1. Elizabeth Ungermanová (Kooperativa Jablonec n. N.) 31:33, 2. Barbora Džerengová (Dukla Praha) +35, 3. Markéta Hájková (SKP Duha Lanškroun) +1:05.

Foto Cycling.photography/Josef Vaishar

 

Libor Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE