Nové ultralehké Gogoro Eeyo

08.06.2021 | TZ Gogoro

Nové ultralehké Gogoro Eeyo

V České republice je v prodeji nejlehčí elektrokolo na trhu Gogoro Eeyo 1, které je určeno pro každodenní pohyb po městě. Na rozdíl od tradičních e-biků upřednostňuje obratnost před užitnou hodnotou. Eeyo 1 se pyšní hmotností pouze 11,8 kg, propracovaným designem a nekompromisními inovativními řešeními, v jejichž čele stojí systém Eeyo Smartwheel a ikonická otevřená konstrukce rámu bez sedlové trubky. Eeyo Smartwheel s funkcí Intelligent Power Assist využívá nejmodernější senzor točivého momentu, který vyhodnocuje sílu, jakou se jezdec opírá do pedálů, a podle toho průběžně upravuje pomocnou sílu elektrického pohonu.

Rám z karbonových vláken zaručuje vyšší pevnost, nižší hmotnost a plynulejší jízdu. Sportovní geometrie a předkloněná jízdní pozice zase přispívají k agresivnímu a obratnému stylu jízdy, díky němuž cyklista projede skrz městská centra, vyhrazenými cyklopruhy a přes mosty rychleji a s větší jistotou. Aplikace Eeyo, bezdrátově spojená se systémem Eeyo Smartwheel, zobrazuje přehledně všechny potřebné informace, aniž by jezdce rozptylovala. Nabízí na výběr z několika jízdních režimů s různou úrovní pomoci elektromotoru. Každý z nich zesiluje vlastní sílu jezdce a zohledňuje frekvenci šlapání a jízdní styl.  Režim Sport (dojezd 64 km) je vysoce citlivý pomocný režim, který vychází z aktivity cyklisty. Je rychlý a zábavný, přičemž pořád udržuje spotřebu elektrické energie na optimální účinnosti. Režim Eco omezuje pomocnou sílu a prodlužuje dojezd na 88 km. Systém Eeyo Smartwheel se automaticky přepne do režimu Eco, když nabití baterie klesne na nízkou úroveň. Aplikace Eeyo umožňuje bezdrátové aktualizace firmwaru a softwaru, takže systém Smartwheel může být průběžně modernizován a vylepšován.

Eeyo 1 se snadno ovládá a není náročné na údržbu. Jednotlivé komponenty byly vybrány s důrazem na životnost a jsou téměř bezúdržbové. Špičkový pohonný systém Gates Carbon Drive™ vydrží mnohem déle než řetězové pohony a zároveň je čistší, protože nevyžaduje mazání. Eeyo 1 se snadno nabíjí – není třeba hledat žádné skryté konektory – stačí jen přicvaknout nabíječku k náboji kola. Přiložená nabíječka je bytelná, ale zároveň tak malá, aby se dala vzít kamkoli s sebou. Kromě toho je v nabídce stojanová nabíječka, prodávaná samostatně, na kterou stačí kolo postavit. Automatický zámek se senzorem přiblížení zablokuje motor, jakmile se jezdec vzdálí od kola, takže na Eeyo 1 pak není možné odjet ani ho odtlačit.

Na českém trhu jsou k dispozici dva modely. Eeyo 1s v bílé barvě „Warm White“ je elegantní, ale zároveň vyčnívá z davu. Kromě rámu a přední vidlice má z karbonu také řídítka, ráfky a sedlovku, takže je maximálně lehké. S hmotností pouze 11,8 kg poráží veškerou konkurenci. Osobitý vzhled druhému modelu  Eeyo 1 dodávají čtyři barvy: modrá „Cloud Blue“, oranžová „Lobster Orange“, šedá „Sober Gray“ a bílá „Snow White“. Rám a přední vidlice jsou z karbonu jako u modelu 1s, ale řídítka, ráfky a sedlovka jsou z hliníkové slitiny. Hmotnost 12,5 kg je však stále na polovině hmotnosti běžných elektrokol.

Více informací najdete na webu GOGORO.

 

 


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste