Okolo Rakouska tedy rozšířilo o jeden den svůj program a důkladně zmapuje celou zemi. Začíná se na východě, ve Vídni. První etapa odstartuje v rovinách Burgenlandu ve městě Mӧrbisch u jezera Neusiedler. Peloton se přesune do Dolního Rakouska a následnou etapou do Horního Rakouska. Další etapa končí ve Štýrsku a čtvrtá v Korutanech. Pátá zavede peloton do Jižního Tyrolska. Královskou etapou bude šestá, vedoucí z Lienze přes nejvyšší bod závodu 2 504 metrů vysoký Hochtor – Grossglocnkner a končící na dalším ikonickém stoupání, na Kitzbüheler Hornu. A to už bude peloton ve Východním Tyrolsku. Předposlední etapa končí v Innsbrucku a poslední úplně na západě Rakouska, ve spolkové zemi Vorarlberg v Bregenzu u Bodamského jezera. Tedy trasa od jezera k jezeru, ovšem přes hory a doly, to je trať letošního už 67. ročníku Österreich-Radrundfahrt.

Pořadatelé mají ve startovní listině šest týmů kategorie WorldTour: Kaťuša, Tinkoff-SAXO, BMC, AG2R, Cannondale – Garmin a IAM.

Sedm týmů je ProConti: CCC Sprandi Polkowice, Cofidis, Wanty Groupe Gobert, MTN Qhubeka, Cult Energy, Roompot Oranje a Bardiani CSF. Na startu tedy uvidíme i české závodníky a oba dobré vrchaře Karla Hníka (Cult Energy) a Jana Hirta (CCC Sprandi Polkowice). A v Rakousku budou určitě rozhodovat o celkové klasifikaci kopce, časovku z programu pořadatelé vyřadili.

Pozvánku dostaly i všechny rakouské kontinentální celky: Amplatz, Hrinkow, Felbermayr-Simplon, Tirol, Vorarlberg a WSA-Greenlife. A divokou kartu dostal i francouzský kontinentální celek Marseille 13 – KTM.

galleryLive


RoadCycling vám přiblíží jednotlivé etapy důkladněji v živých reportážích. Protože si nás objednal pořadatel k tomu, abychom jim připravili LIVE TICKER v němčině a v angličtině, tak by byla škoda nevyužít příležitosti i pro české čtenáře. Takže vedle televizního sledování Tour de France, můžete přes internet nakouknout i k našim jižním sousedům, jak vypadá jejich národní tour, je to v našem regionu po závodě Okolo Polska druhý nejvýznamnější závod.

Česká reportáž z jednotlivých etap poběží v tradičním formátu živých přenosů, německou variantu přebírají stránky pořadatele na adrese [odkaz=http://oesterreich-rundfahrt.at/index.php/media-de/live-ticker]oesterreich-rundfahrt.at[/odkaz], anglickou na [odkaz=http://tourofaustria.at/index.php/en/media-en/live-ticker]tourofaustria.at[/odkaz].

Homepage závodu je [odkaz=http://oesterreich-rundfahrt.at/index.php/]ZDE[/odkaz]

Grafika a foto pořadatelé