Okolo Rakouska týmová časovka - ŽIVĚ

04.07.2015 | -mlm-

Okolo Rakouska týmová časovka - ŽIVĚ

Vítejte u prvního přímého přenosu ze závodu Okolo Rakouska. Dnes je na programu velmi krátké týmová časovka v hlavním městě Vídni. Na startu závodu je celkem 20 týmů. Jako první v 12:15 startuje domácí celek WSA-Greenlife. Dnešní prolog uzavře ruský WorldTour tým Kaťuša v 13:08.

Jedou také dva čeští závodníci Jan Hirt, jakožto lídr týmu CCC Sprandi Polkowice a Karel Hník, který bude k dispozici lídrovi celku Cult Energy Linusi Gerdemannovi.

Retro okénko (1985)

Budeme v přímých reportážích přinášet i vzpomínku na závod před třiceti lety – retro okénko.

Vybral jsem si ročník 1985 ze třech důvodů: je to kulaté výročí od tohoto ročníku, stejně jako letos začíná Okolo Rakouska týmovou časovkou ve Vídni, a to je teprve podruhé v historii závodu, kdy se zde jede týmová časovka a potom pochopitelně také proto, že jsem Okolo Rakouska v roce 1985 absolvoval a byl to můj nejlepší ročník ze šesti startů. Byl to závod vlastně i hodně podobný letošnímu ročníku, letos se jede prolog + osm etap, v roce 1985 se jel prolog a devět etap. V šesté etapě čeká závodníky nejvyšší bod závodu Hochtor 2 504 m.n.m., stejně tak to bylo i v roce 1985, ale to se jel Grossglockner z druhé strany.

Prolog roku 1985
Prolog se v roce 1985 odehrál na nově otevřeném cyklistickém okruhu, který byl postaven mezi sportovišti v rekreační oblasti na Donauinselelu. Jela se zde týmová časovka, tenkrát na 3 kilometry a stejně jako letos to bylo vlastně představení týmů. K tomu se ovšem jelo ještě kritérium, které rozdělilo do první etapy trikoty nejlepších jezdců. Týmovou časovku vyhrálo družstvo Sovětstkého svazu, před NDR a domácí šesticí závodníků. Již si nepamatuji a oficiální výsledky to neuvádějí, kolikátí jsme skončili my. Kritérium vyhrál domácí jezdec Paul Popp před Nizozemcem Nico van de Klunertem a Dánem Alexem Pedersenem. Ani zde se nikdo od nás nevešel do první desítky. Československou republiku tradičně v Rakousku reprezentovala Rudá hvězda Plzeň a v tomto ročníku jsme jeli v šestici: Ladislav Ferebauer, Otakar Fiala, Svatopluk Henke, Jiří Korous, Milan Křen a já Libor Matějka.


Foto Josef Vaishar

galleryLive


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste