Okolo Slovenska 2.etapa - ŽIVĚ

11.06.2015 | -mlm-

Okolo Slovenska 2.etapa - ŽIVĚ

Dnes se jede druhá etapa Okolo Slovenská. První, včerejší, etapa byla k účastníkům poměrně milosrdná. I když profilem stále stoupající, přeci jen nebyla náročná svými kopci, kterých si v následujících třech dnech peloton užije dost. Náročnost první etapy byla ve vysokém tempu a vedru, které panovalo především na jižním Slovensku.


Diváci nakonec viděli hromadný dojezd a pořadí v etapě přineslo průběžné pořadí v jednotlivých soutěžích. O celkové klasifikaci včera rozhodovaly bonifikační vteřinky. Díky vítězství v etapě se do žlutého oblékl Ital Filippo Fortin z týmu GM Cycling Team. Především díky aktivitě na trati a pilnému sbírání vteřin na rychlostních prémiích patří druhé místo Maroši Kováčovi z trenčínské Dukly (ten je pochopitelně i nejlepším slovenským jezdcem). Třetí je druhý z etapy Maksym Averin (Synergy Baku Cycling Project). Pro Fortiho to znamená i držení trikotu v bodovací soutěži. Vrchařské body se nerozdělovaly a bílý trikot nejlepšího mladíka patří Argentinci italského týmu Unieuro Wilier Trevigiani – Lucasu Manuelu Gadayovi.

Díky vteřinám na prémiích figuruje v první desítce i nejlepší z Čechů - Josef Hošek (Whirlpool – Author), který je sedmý. Vedro si vybralo i první oběti, pro žaludeční potíže musel včera vzdát Tomáš Medek z reprezentačního výběru a za časovým limitem přijel Vojtěch Modlitba z CK Příbram Fany Gastro.

 


Dnešní etapa je profilem již od samého startu náročná a dá se nazvat tatranskou. Startuje se v Nízkých Tatrách (pomezí Slovenského ráje) a přes Poprad projíždí východní částí Vysokých Tater. Cíl má po 159 kilometrech v Popradu – Spišské Sobotě.
Foto Josef Vaishar

galleryLive


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste