Okolo Slovenska 5.etapa - ŽIVĚ

14.06.2015 | -mlm-

Okolo Slovenska 5.etapa - ŽIVĚ

Je před námi poslední dějství letošního ročníku Okolo Slovenska, které bude mít vyvrcholení před Slovenským národním divadlem v Bratislavě. Po třetí etapě, která přinesla zřejmě rozhodující únik a po etapě včerejší, z které udělal ještě polský cyklista če

Je před námi poslední dějství letošního ročníku Okolo Slovenska, které bude mít vyvrcholení před Slovenským národním divadlem v Bratislavě.

Po třetí etapě, která přinesla zřejmě rozhodující únik a po etapě včerejší, z které udělal ještě polský cyklista českého týmu Whirpool – Author napínavou hru, se nedají očekávat výrazné změny. I když poslední dny jsou zde na Slovensku poměrně větrné a právě vítr může promluvit do vývoje závodu. Kopce na trase z Nového Města nad Váhom do Bratislavy nejsou žádné a trikot nejlepšího vrchaře má svého definitivního držitele – Sergeje Nikolaeva z týmu Itera – Kaťuša.


V celkové klasifikaci se ale stále hraje o vteřinky a tak i bonifikační vteřiny na dnešních dvou rychlostních prémiích a v cíli budou důležité. Po včerejším třetím místě v etapě se posunul Pawel Cieslik na třetí místo celkově, ale má stejný čas s Ukrajincem Anatoliem Paktušovem. Oběma schází jen dvě vteřiny na druhého Rakušana Matthiase Krizeka a vedoucí závodník Davide Vigano těží jen z třináctivteřinového náskoku. V první osmičce je tedy vše otevřené a každé zaváhání může být citelně potrestané.

Český tým Whirpool – Author byl včera zřejmě nejaktivnější, především v závěru, vyneslo mu to vedle posunu Cieslika na třetí místo i prvenství v týmové soutěži. V bodovací soutěži stále vede Vigano, když Averin chybou v cílovém dojezdu přišel o šanci bojovat o další body, dostal se před něho v celkové klasifikaci i vítězný Kováč.

V mladících jsou na prvních dvou místech stále ve stejném čase Zemljakov a Rota.

galleryLive


Foto Josef Vaishar


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Kurri_22
Proč na tom Slovensku neudělají aspoň jeden dojezd do pořádného kopce?
14.06.2015 10:12:29
K2.40
Mají jinou specialitu. Dojezd proti sobě zd vou směrů. Kdo přežije - vyhraje :-))
14.06.2015 13:38:37
Kurri_22
:-))) No a to by se právě někde v Tatrách nemohlo stát.
14.06.2015 21:51:41