Otakar Fiala o novinkách v PSK Whirpool

20.02.2007 | redakce

Otakar Fiala o novinkách v PSK Whirpool

Na soustředění v Řecku jsme zastihli náš v současnosti nejlepší silniční tým PSK Whirpool. Trenér Otakar Fiala nám poskytnul rozhovor o letošních novinkách v týmu, o aktuálním soustředění i nejbližších plánech, a také vysvětlení jedné „dopingové afé

Na soustředění v Řecku jsme zastihli náš v současnosti nejlepší silniční tým PSK Whirpool. Trenér Otakar Fiala nám poskytnul rozhovor o letošních novinkách v týmu, o aktuálním soustředění i nejbližších plánech, a také vysvětlení jedné „dopingové aféry“.

ROADCYCLING.CZ: Ahoj, zdravíme Tě z redakce nového cyklistického serveru zaměřeného na silniční cyklistiku. Prosím Tě představ stručně tým pro letošní rok, jaké je obsazení, kdo odešel, kdo přišel?

O. Fiala: Z loňska zůstali: René Andrle, Petr Benčík, Tomáš Bucháček, Stanislav Kozubek, Radek Bečka, Vojtěch Dlouhý, Leopold Konig a Georgios Tentsos.

Odešli: Jan Faltýnek, Martin Riška a Radek Blahut.

Přišli: Martin Mareš, František Klouček, Jakub Danačík, Petr Kubias a Antonín Linda.

ROADCYCLING.CZ: Takže částečné omlazení, sázíte na budoucnost?

O. Fiala: Myslím, že jsme omladili v maximální míře. Změny v týmu děláme pravidelně, když máme možnost kvalitně doplnit tým a to ať už hotovými závodníky (ale u těch jsme opatrnější a bereme většinou už jen naše odchovance) nebo velmi talentovanými juniory.

ROADCYCLING.CZ: Od kdy do kdy jste na soustředění?

O. Fiala: Od 31. ledna do 22. února.

ROADCYCLING.CZ: V kterých místech Řecka?

O. Fiala: Jsme přímo v Loutraki, je to přibližně 100 kilometrů od Athén.

ROADCYCLING.CZ: Kolik najedete?

O. Fiala: Máme to rozděleno do dvou skupin: U23 najedou asi 2300 km a Elite 2800 km.

ROADCYCLING.CZ: Jaký je to asi týdenní objem?

O. Fiala: 750-900 km u závodníků do 23 let a 850-1050 km u Elite. Ale nejen objem, ale i intenzitu jezdí obě skupiny rozdílnou.

ROADCYCLING.CZ: Žádná marodka?

O. Fiala: Ne, zatím neměl nikdo žádné vážnější zdravotní problémy.

ROADCYCLING.CZ: Kolik vás v Řecku je?

O. Fiala: Jsme tady v počtu 12ti závodníků a 5ti členů doprovodu. Doprovod tvoří kromě mě manažer Vladimír Vávra, masér Michal Frantík, mechanik Radek Pejcha a MUDr. Evžen Rašev.

ROADCYCLING.CZ: Potkáváte v Řecku i jiné cyklistické skupiny?

O. Fiala: Potkáváme tu zatím jen místní řecké cyklisty.

ROADCYCLING.CZ: Jaké je v těchto místech prostředí pro cyklistiku? Jaký je provoz? Jsou řidiči ohleduplní?

O. Fiala: Řidiči jsou zde velmi ohleduplní, ani na nás netroubí, policie také. Byli jsme zde již v loňském roce a neměli jsme žádný problém. Provoz je v některých místech, hlavně v městech u moře větší. Ale je zde dost tras, kde je provoz minimální.

ROADCYCLING.CZ: Jaký máte další program na jaro?

O. Fiala: Po návratu ze soustředění jede jedna skupina na závod do Brazílie a po návratu pojede do Francie na Okolo Normandie. Druhá skupina absolvuje tradiční program v Poreči a Černé hoře.

ROADCYCLING.CZ: Podle fotografií sedláš kolo i Ty, kolik zvládáš?

O. Fiala: Já jezdím jen občas, abych si udržel váhu a zdraví, tady v Řecku najedu přibližně 700-800 km, jinak ročně jezdím 7-10 tisíc km. Když jezdím méně, tak mě začnou bolet záda atd.

ROADCYCLING.CZ: A co památky? Také se někam dostanete?

O. Fiala: Už v loňském roce jsme v okolí navštívili většinu známých památek, ale já na to moc nejsem, tak promiň , že je nevyjmenuji.

ROADCYCLING.CZ: Tak ať vám přeje počasí a vyjde to, co máte v plánu.

O. Fiala: Děkuji, ale ani nám vše nevychází optimálně, protože s největší pravděpodobností budeme ochuzeni o jednoho člena Antonína Lindu (v loňském roce jezdce CK Příbram), který měl pozitivní dopingový nález na MČR 2006 v časovce dvojic. Doufám, že mu disciplinární komise nevyměří příliš dlouhý trest s ohledem na to, že byl ještě junior. Nemluvil bych o tom, ale už jsem si přečetl na nejmenovaných stránkách, že závodník PSK Whirpool byl pozitivní, tak to se mě docela dotklo. Myslím, že bychom s tím neměli být vůbec spojováni.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Petr
Co se Vás dotklo pane Fiala, podle mě je celý team Whirpool [br]jeden velký dopingový nález.. [br]A co se týče juniora Lindy, tomu bych vyměřil takový trest, že [br]by se na start nepostavil do konce života.
22.02.2007 7:28:03
Martin
Zitta nejezdil za PSK ? Není ani odešli ani zůstali. Proč si PSK nenechává talenty jako pan Zitta.
22.02.2007 9:30:14
Otmar
1) Předtím byl Whirpool čistý, nevím, že by byl někdy někdo pozitivní. A dotklo se ho spojení aféry s Whirpoolem proto, že v době závodu s pozitivním nálezem nebyl Linda jezdcem Whirpoolu. Proto by tato kauza měla být spojena s klubem Ck Příbram (nebo jak se oficiálně jmenují) [br]2) A oslovujeme pane FIALO - nikoliv pane FIALA.
22.02.2007 9:42:01
Otmar
Zitta skutečně chybí
22.02.2007 9:43:49
Martin
A není to škoda ?
22.02.2007 9:49:33
Otmar
Na cyclingnews je uveden, že odešel (není ale kam) Jestli skončil, je to velká škoda.
22.02.2007 9:54:46
Lukas PETR
Zittak skoncil s Whirpoolem uz behem sezony (snad nekdy v srpnu) takze uz s nima sezonu nedokoncil, proto asi chybi. Ale podle mych info ho na startu v sezone 2007 uvidime, v jakych barvach ale at prozradi sam :o)
22.02.2007 19:53:52
Matýsek (RC)
Lukas PETR: však my to z tebe dostaneme, počkej, až tě potkám :).
22.02.2007 20:21:17
Petr
Tak jako aby měl už i junior dopingovej nález,tak to už je moc.bych mu za to dal stop,jako dostal zlámalík,alespon na dva roky.
03.03.2007 15:22:08
Martin
No tak co na to rict? Ullricha kopnou jen za podezreni a tady si vezmou talenta do tymu po nalezu.. Hmm.. Nechapu co pana Fialu urazilo? S jezdcem, ktery dopuje nebo dopoval bych jako trochu soudny manazer ani nezkousel jednat.. A pak at se nekdo vzteka, ze ma Whirpool spatny jmeno! Za chvili je prejmenujou na Phonak a tyhle aferky budou na dennim poradku. Landis je stale volny, premyslejme o tom..
04.03.2007 2:28:21