Pár otázek pro Michala Schlegela

23.05.2016 | Simona Davídková

Pár otázek pro Michala Schlegela

V souvislosti se spuštěním Michalova twitterového okénka na homepage našeho webu, jsme požádali Michala o odpovědi na pár našich otázek.

Michale, jsi velmi aktivní na Twitteru. Co ti komunikace na této sociální síti přináší?

Jsou to především 3 věci. Rychlost, mezinárodní zastoupení a rychlá zpětná vazba. Vše je mezi sebou propojeno. I když v České republice zatím Twitter není tolik oblíben, v zahraničí se jedná o jednu z nejužívanějších sociálních sítí a to se odráží i v obsahu informací, které zde můžeme najít. Mám na mysli například přímé přenosy z menších závodů, na kterých se pravidelně objevuji a které nejsou tolik zajímavé pro velká média jako je Eurosport. Dobrým příkladem je nedávný závod Tour de Bretagne, který byl v podstatě díky Twitteru online. Mě zajímají především aktuální fotky, výsledky nebo události, které se staly mým spolujezdcům z týmu. Také zde není prostor pro zbytečnosti, takže informace jsou pouze podstatné a stručné. Velké plus vidím v možnosti zpětné vazby od svých sledujících, která je jednoduchá a rychlá.

Nově můžeme na RoadCycling.cz vidět tvé twitterové okénko. Na co se můžeme v rámci tvých tweetů těšit?

Ani jsem to zatím moc neplánoval. Rád bych pokračoval v podávání aktuálních informací co se týče závodů, kterých se účastním, tedy výsledků, informací o spolujezdcích z týmu nebo svých pocitů a to především ze zahraničních akcí. Jedná se o hlavní náplň mé závodní sezóny a tedy i to nejzajímavější, co mohu veřejnosti sdělit. V době, kdy bude můj program zaměřen na přípravu, a tedy trénink, bych rád sdělil ostatním nějaké tipy a zajímavosti, které se mi dosud osvědčily a které využívám - ať už by se týkaly stravy, tréninku nebo regenerace.

Jaké jsou tvé plány na letošní sezónu? Případně prozradíš nám něco z tvého soukromí?

Mé plány se budou hodně odvíjet od aktuální formy a tedy toho, jak se budu cítit v poměru s kluky v týmu. Rád bych zajel pěkný výsledek na nadcházejícím Závodě míru pro U23, kde bych měl startovat s českou reprezentací. V červnu se chystám na Mistrovství republiky do Kyjova a budu chtít promluvit do výsledků, ale uvidíme, jak mi sedne trať. Také se chci zaměřit na červencový etapový a velmi náročný závod v Alpách Giro Ciclistico della Valle d'Aosta Mont Blanc, kde jsem startoval i minulý rok a po pádu vybojoval nakonec celkem slušný výsledek. No a potom se uvidí. V létě se mi většinou závodí nejlépe, takže očekávám, jak se bude sezóna odvíjet tento rok. Jsou zde české závody jako Czech cycling tour nebo East Bohemia Tour, kde se mi dařilo minulý rok a případně bych chtěl úspěch zopakovat.

Na soukromý život mi nezbývá moc času. Kvůli cyklistice, a to především z časové náročnosti, jsem musel ukončit studium na vysoké škole a teď se chci plně zaměřit na svou cyklistickou kariéru. Bydlím v Brně a v době, kdy jsem v České republice trávím svůj volný čas s přáteli, kteří mě velmi podporují a pomáhají mi se odreagovat od cyklistiky. Případně se rád zastavím za svým fyzioterapeutem Pavlem Bryndou, který se mi snaží dát do kupy celé tělo, za což mu patří velký dík. Také se snažím věnovat nějaký čas své rodině a to především své mamince, která mě vždy podporovala a hodně obětovala tomu, abych mohl jezdit na kole a dělat to, co mě baví.

Michale, děkujeme a přejeme hodně úspěchů.

Foto: Jan Brychta, CalpeMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste