Poslední etapa CCT - ŽIVĚ

20.07.2014 | -mlm-

Poslední etapa CCT - ŽIVĚ

Trochu zklamání přinesla královská etapa ve vývoji závodu. Pochopitelně to byl krásný výkon a výsledek jezdců Etixxu. Zejména Jana Hirta, který etapu vyhrál a na stupně vítězů ho doprovodil Karel Hník. Ale od etapy jako takové jsme čekali víc. Měla být královskou, ale do celkové klasifikace na prvních místech nepromluvila. Zatím rozhodla týmová časovka a únik v druhé etapě. I po královské etapě zůstala na čele celkové klasifikace čtveřice jezdců z úniku v etapě do Mohelnice. Dokonce i pořadí prvních čtyř zůstalo stejné a i když byl během etapy mnohokrát žlutý Ike Groen „načatý“, tak se vždy dokázal vrátit do boje o nejcennější dres.


Před dnešní poslední etapou vede o stejných 14 vteřin před Dánem Martinem Mortesenem, jen Francouz Nicolas Baldo stáhl své manko z 1:08 na 41 vteřinu.

Těžko předjímat vývoj v poslední etapě, ta není tak náročná, jako dvě předešlé. Je to etapa typická prostředím Hané, začíná v naprostých rovinách mezi Olomoucí a Šternberkem. Potom vystoupá peloton do profilem složitějšího úseku Oderských vrchů. Na šedesátém kilometru se najíždí na okruh s cílovým prostorem v Dolanech, kde absolvují závodníci deset okruhů. Je otázkou zda zvítězí nějaká aktivita, nebo se týmům, které mají své jezdce na čele celkového klasifikace, podaří udržet pozice. Zatím se jim to i v náročnějších profilech dařilo. Nejlepším českým jezdcem se stal po třetí etapě Jan Hirt, který je v celkové klasifikaci na osmém místě.

Výsledky třetí etapy jsou [odkaz=http://www.procyclingstats.com/race/Czech_Cycling_Tour_2014_Stage_3_sternberk]ZDE[/odkaz]
Celkové pořadí po třech etapách je [odkaz=http://www.procyclingstats.com/race/Czech_Cycling_Tour_2014_Stage_3_General_Classification]ZDE[/odkaz]


Foto Josef Vaishar/RoadCycling.cz, grafika pořadatelé

galleryLiveMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE