Poslední etapa CCT - ŽIVĚ

20.07.2014 | -mlm-

Poslední etapa CCT - ŽIVĚ

Trochu zklamání přinesla královská etapa ve vývoji závodu. Pochopitelně to byl krásný výkon a výsledek jezdců Etixxu. Zejména Jana Hirta, který etapu vyhrál a na stupně vítězů ho doprovodil Karel Hník. Ale od etapy jako takové jsme čekali víc. Měla být královskou, ale do celkové klasifikace na prvních místech nepromluvila. Zatím rozhodla týmová časovka a únik v druhé etapě. I po královské etapě zůstala na čele celkové klasifikace čtveřice jezdců z úniku v etapě do Mohelnice. Dokonce i pořadí prvních čtyř zůstalo stejné a i když byl během etapy mnohokrát žlutý Ike Groen „načatý“, tak se vždy dokázal vrátit do boje o nejcennější dres.


Před dnešní poslední etapou vede o stejných 14 vteřin před Dánem Martinem Mortesenem, jen Francouz Nicolas Baldo stáhl své manko z 1:08 na 41 vteřinu.

Těžko předjímat vývoj v poslední etapě, ta není tak náročná, jako dvě předešlé. Je to etapa typická prostředím Hané, začíná v naprostých rovinách mezi Olomoucí a Šternberkem. Potom vystoupá peloton do profilem složitějšího úseku Oderských vrchů. Na šedesátém kilometru se najíždí na okruh s cílovým prostorem v Dolanech, kde absolvují závodníci deset okruhů. Je otázkou zda zvítězí nějaká aktivita, nebo se týmům, které mají své jezdce na čele celkového klasifikace, podaří udržet pozice. Zatím se jim to i v náročnějších profilech dařilo. Nejlepším českým jezdcem se stal po třetí etapě Jan Hirt, který je v celkové klasifikaci na osmém místě.

Výsledky třetí etapy jsou [odkaz=http://www.procyclingstats.com/race/Czech_Cycling_Tour_2014_Stage_3_sternberk]ZDE[/odkaz]
Celkové pořadí po třech etapách je [odkaz=http://www.procyclingstats.com/race/Czech_Cycling_Tour_2014_Stage_3_General_Classification]ZDE[/odkaz]


Foto Josef Vaishar/RoadCycling.cz, grafika pořadatelé

galleryLiveMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste