RoadCup 2019 - pokračovat má smysl

18.10.2019 | Miroslav Helmich, Foto: Bíba, Trmal, Verba

RoadCup 2019 - pokračovat má smysl

A máme za sebou druhý ročník série veřejných závodů RoadCup. Do celoroční soutěže bylo zařazeno šest dlouhých maratonů a jeden OBR dlouhý (RoadMarathon) a dvanáct  kratších závodů (RoadRace).

Do série RoadMarathon byly zařazeny loňské závody Mamut Tour, Krakonošův cyklomaraton, Beskyd Tour, Tatry Tour, Krušnoton (kde se v rámci 10. ročníku jel i Krušnoton XXXL – 300 km) a nováček Král Šumavy. V průběhu roku oznámil slovenský pořadatel, že závod Tatry Tour nebude pořádat. Celkovým vítězem se stal po závěrečné bitvě na Králi Šumavy Michal Smolka z IN-LIFE Cycling Team, před Jaroslavem Hradeckým z týmu SportRaces - Isaac Team. Na třetím místě skončil zahraniční závodník z polského Krakova Bartlomiej Czyz. 

Kategorii žen opanovali závodnice z Německa., které obsadili první tři místa a to v pořadí Jalowi Annett, druhé Wittler Marion a třetí Loose Julia.

V souběžném seriálu RoadRace závodili cyklisté na dvanácti akcích loňské sezóny - Pavé Tour Milovice, Mamut Tour, Jarná klasika, Krakonošův cyklomaraton, Beskyd Tour, Krušnoton, Tour de Zeleňák, Lawi Tour Classic a nově zařazených Dukovanských okruzích, Author Králi Šumavy, Velké ceně Rafkárny v Hradci Králové a na závěr na Tour de Brdy. Tak jako v RoadMarathonu oznámil slovenský pořadatel i v RoadRace odstoupení od pořádání Jarné klasiky.

Celkovým vítězem se stal loni druhý Jozef Sondor z TJ Rožnov pod Radhoštěm před druhým Petrem Holanem z CT Weber a třetím Jaroslavem Halíkem z Veloservis Teamu. Mezi ženami, kde alespoň jeden závod dojelo 121 závodnic vyhrála Jana Milec-Jiřincová z Prahy 4 – Modřan (Jana obsadila v celkové společné kvalifikaci krásné 11 místo), před Jaroslavou Křížkovou, loni druhou v seriálu v RoadMarathon a jezdící za BeManix a třetí skončila Jana Matlášková z Cyklo Jiřička. 

Trocha statistiky

RoadMarathon – 5 závodů se zúčastnilo a do cíle alespoň jednoho závodu dojelo 567 závodníků, z toho 18 žen. Na start se postavilo a do cíle závodu dojelo 712 (součet startů, závodníci jeli 2x a vícekrát).

Všech pěti se zúčastnili Smolka Michal (IN-LIFE Cycling Team), Czyz Bartomiej (Krakov), Stanislav Prokeš (Prokes team), Soušek Karel (Vinohradské šlapky), Fojt Milič (Cyklosport Chropyně) a Jermolajev Igor (Vinohradské šlapky). 

Jednotlivé kategorie RM vyhráli (pořadí ostatních závodníků je uvedeno v tabulce seriálu)

Série RoadRace se zúčastnilo 1687 závodníků, kteří dojeli do cíle, z toho 121 žen. Na start se postavilo a do cíle závodu dojelo 2123!! (součet startů, závodníci jeli 2x a vícekrát).

Všech jedenáct závod v seriálu se nezúčastnil nikdo. Nejvíce závodů jela Jaroslava Křížková (BeManiax) a to 9!  Jana Milec-Jiřincová (Prahy 4 – Modřany), Komberec Aleš (Hradecký Spinning Klub), Josef Sejkora (Rychnov nad Kněžnou) a BLÜMEL Tomáš (Active Tour Team) absolvovali osm závodů.

Jednotlivé kategorie RR vyhráli (pořadí ostatních závodníků je uvedeno v tabulce seriálu)

RoadCup – Velká cena

Celkem bylo uspořádáno a do seriálu zařazeno 11 závodů (u 4 byly dvě distance pro RR a RM a u Krušnotonu tři distance RR a 2x RM). Celkem se alespoň minimálně jednou zúčastnilo a do cíle dojelo 2 254 závoďáků. Nejlepší byl Smolka Michal před Bartolomejem Czyzem a Karlem Souškem.

Slavnostní vyhlášení proběhne 20. března 2020 na veletrhu FOR Bikes v Praze, kde bude zároveň představen 3. ročník RoadCup 2020, opět se sériemi RoadRace a RoadMarathon. 

 Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste