RoadCycling.cz v novém

04.04.2016 | RoadCycling.cz

RoadCycling.cz v novém

Web RoadCycling.cz, který fanoušci cyklistického sportu znají už od roku 2007, vstupuje do nové sezóny s velkým množstvím designových a zejména obsahových novinek.

V letošním roce web převzala společnost RoadCycling CZ s.r.o. pod vedením mezinárodní rozhodčí UCI v silniční cyklistice Simony Davídkové. Web byl rozšířen o informace z mimosilničních disciplín, z techniky, zábavy a cestování v oblasti cyklistiky a fanoušci tohoto sportu se mohou těšit i na živé moderované přenosy z některých závodů. Novinky čekají i inzerenty, a to v podobě nových reklamních příležitostí. RoadCycling.cz se také stal exkluzivním mediálním partnerem silničního závodu Star Race.

Nový provozovatel RoadCycling.cz navazuje na úspěšné devítileté fungování webu, kdy zde čtenáři a fanoušci cyklistického sportu našli vždy nejaktuálnější informace z především silniční cyklistiky, a to domácí i zahraniční. Nově nabídne zajímavý a kvalitní obsah nejen pro profesionály, závodníky a znalce, ale i pro zájemce o rekreační cyklistiku, aktivní rodiny s dětmi atd.

Čtenáři, kteří pravidelně sledují závody, potěší sekce LIVEreportů, kde kromě fotoreportáží nově mohou sledovat i živé moderované přenosy z některých závodů. Web je také rozšířen o kategorii mimosilničních disciplín, technickou zónu nebo nabídne čtenářům pohled do historie cyklistiky. Historické okénko vzniklo ve spolupráci s legendárním komentátorem cyklistických závodů Jindrou Pulmanem. Laická veřejnost a rekreační cyklisté ocení rubriky Srazy a Pozvánky v Kalendáři akcí, sekci zábavy a cestování. Další novou službou je i katalog cyklistických a sportovních firem.

Přínosem pro čtenáře je i partnerské propojení s dalšími cyklistickými weby, a to ElectricBikeAction.cz – webem o elektrických kolech, což je oblast, která aktuálně patří v cyklistice k nejvíce se rozvíjejícím, a BikePacking.cz - webem o "tlustých" pláštích, lifestylu a dobrodružném cestování.
Pro rok 2016 se RoadCycling.cz stal exkluzivním mediálním partnerem unikátního silničního závodu Star Race, který se zrodil v hlavě bývalého vicemistra světa z roku 1994 Milana Dvorščíka. Závod má svou vlastní záložku v menu webu.

Kromě čtenářů se novinek dočkali i zájemci o reklamu - nově zde klienti naleznou pozice pro PR články, branding a mohou se stát partnery LIVE reportáží a přenosů ze závodů, případně testů kol, komponentů a doplňků v technické zóně. Dále web nabídne newsletter „Co týden dal?“, který bude jednou týdně distribuován registrovaným čtenářům, přichystány jsou i soutěže s možností umístění PR textů a fotogalerií klienta.

RoadCycling.cz vznikl v roce 2007. Jeho duchovním otcem je bývalý závodník Libor Matějka. Společně se svým synem Markem za devět let přinesl čtenářům téměř 9 tisíc článků. Redaktoři nechybí na většině tuzemských závodů a monitorují společně s fotografem Pepou Vaisharem i live dění v pelotonu. V roce 2016 převzala web společnost RoadCycling CZ s.r.o. pod vedením Simony Davídkové, dlouholeté mezinárodní rozhodčí UCI v silniční cyklistice. Za loňský rok web RoadCycling.cz navštívilo 208 000 reálných uživatelů a pravidelná měsíční  návštěvnost webu se v sezóně pohybuje mezi 45 000 – 50 000 reálných uživatelů, hlavní cílovou skupinou jsou muži (90%), v letošním roce ale bude web více cílit i na aktivní ženy a rodiny s dětmi.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


d.vajbar@tyrolia.com
diskuzní forum ke srazům nebude? nebo jsem jen slepý...
04.04.2016 12:17:47
Nik
Diskuze se budou teprve řešit. Rozhodně to nebudou diskuze jen ke srazům. Sekce Kalendář bude mít v menu Závody, Srazy a Pozvánky, kde budete moci v článcích o srazech diskutovat. Tato sekce se teprve připravuje. RC
04.04.2016 16:53:11
AC Forever
Velmi povedený design. Dobré nápady a inovace, které tuto Mekku českého cyklistického zpravodajství zajisté oživí. Už se těším až do praxe vejdou plánované novinky v čele s testovacím týmem, což je velmi zajímavá myšlenka. No, pokud se vše vydaří, bude to tady opravdu super. Hodně štěstí! :)
04.04.2016 22:51:40
Zajoch
Jako absence diskuze ke srazům vám ubere návštěvnost. Diskuze švihů do blba (Břeclav) byla sledovaná v celé ČR :-(
07.04.2016 11:59:26
Lada.s
Plánujete RSS kanál? Děkuji
11.04.2016 14:27:24
Nik RC
Diskuze se teprve řeší - rozhodně to bude diskuze zaměřená na jakákoliv témata nejen na srazy. Řešíme. RSS kanál nebude.
14.04.2016 11:53:36