Rozhodující momenty ve fotografiích Stefana Sirottiho

17.10.2016 | Libor Matějka Mistrovství světa

Rozhodující momenty ve fotografiích Stefana Sirottiho

Které rozhodující momenty hrály roli v nedělním závodě mužů, přibližme si mistrovský závod několika fotografiemi.

Peloton rozdělil "terezín", nejlépe si při něm vedli zkušení Belgičané a nejvíc sil měl v závěru Peter Sagan. 

Naši neodhadli situaci, zaváhali a to především Zdeněk Štybar, on mohl mít dostatek sil přijet v první skupině na slušném místě, i když není čistokrevný sprintér. Mohl se vejít do první lajny.

U ostatních českých reprezentantů se ani tak nedá vyčítat okamžik vzniku a rozjetí terezínu, do takové skupiny je příliš málo místenek.

Ale to, že se nikdo nepokusil naskočit do skupiny, která se vytvořila v začátku závodu. Tentokrát tak často posmívaný způsob boje Jana Bárty, byl vstupenkou do první skupiny v závěru závodu. Jsem si jist, že výkonnost jakéhokoliv z našich reprezentantů by stačila na to, dojet v první skupině a dostat se do první dvacítky v cíli. Vždyť Eritriec Natnael Berhane skončil na 13. místě, Kanaďan Ryan Roth byl 15., Jihoafričan Nick Dougall 18. a Maročan Anass Ait el Abdia 22. Čtyři z původní sedmičky, kteří odjeli hned v úvodu závodu dokončili světový šampionát v první skupině.

Brzský únik se rozhodně vyplatil, takového umístění by nikdo z nich při rozjetých terezínech nedosáhl. První úsek na sever byl sice proti větru, ale peloton jim daroval jedenáct minut téměř zadarmo. S tímto náskokem vydrželi až do klidnějších pasáží, kdy už bylo to hlavní rozhodnuté a v první skupině nakonec vydrželi až do cíle. V tomto případě dvakrát škoda.

Podívejme se na komentovanou fotogalerii Stefana Sirottiho a připomeňme si důležité okamžiky nedělního závodu.

gallery

Foto Sirotti

Libor Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste