Setkání legend a Karlovy narozeniny

05.09.2016 | Jindřich Pulman

Setkání legend a Karlovy narozeniny

Jedním z příjemných vrcholů slavnostního večera 13. ročníku Setkání legend v Novém Boru byla společná oslava 70. narozenin vynikajícího reprezentanta naší silnice Karla Vávry. Je konstatováním pravdy, že naplněný slavnostní sál hotelu Moriss dlouhotrvajícím potleskem ocenil předání trikotu sedmdesátníka z rukou zástupce společnosti RYVA Pavla Doležela. Ono se totiž v případě sportovní osobnosti Karla Vávry bylo za čím ohlížet. Však posuďte, a to opravdu ve stručnosti, sami.

Karel Vávra s cyklistikou začínal v roce 1960 a v období své kariery dokázal vybojovat na padesát vítězných primátů. Úspěšný byl nejen na domácích silnicích, ale vavříny vozil i ze zahraničí. Z etapových úspěchů připomeňme 1. místo Okolo Srbska - 1968, 3. Okolo Irska - 1968, či 3. místo Okolo Slovenska -1969...

V roce 1968 se při svém prvém startu na Závodu Míru stal naším čtvrtým borcem - po Veselém, Kubrovi a Smolíkovi, který oblékl žlutý trikot. Nakonec za Peschlem (NDR), se ztrátou 16 sec. obsadil vynikající 2. místo.

Naše barvy reprezentoval i na Mistrovství světa 1969 v Brně. Na stupních vítězů stál i v cíli klasiky Praha - Karlovy Vary - Praha po boku oddílových druhů z Dukly Brno Moravce a Labuse v roce 1975. V témže roce získal za poskytnutí zdravotní pomoci soupeři při závodě, a podruhé po opravě výsledku ve svůj neprospěch, cenu Fair play. A dalo by se dále vzpomínat...

Své přebohaté závodnické zkušenosti dokázal uplatnit i v roli státního trenéra našich silničářů.
Jako by svým nejen sportovním životem naplňoval slova legendárního trenéra Kamila Haťapky, že ve své trenérské kariéře nepotkal mnoho tak inteligentních a sportu oddaných reprezentantů.

Závěrem nesmí chybět to nejdůležitější - stále elegantní a usměvavý Karel Vávra se narodil 28. 8. 1946.

Hodně zdraví do dalších let -  a děkujeme!Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Matylda
Připomněl bych i Kodlovy trenérské působení. Jinak přeji hodně zdraví.
06.09.2016 21:13:33
z+kJ
V medailonku přípomenuto završení Karlovy trenerské činnosti působením u národního družstva...!
07.09.2016 17:02:13