„Smůlu jsem si před odletem do Ria snad vybral,“ hodnotil s úsměvem na facebooku Jiří Ježek své víkendové vystoupení během Velké ceny Temelína. „Sobotní Velká cena Temelína v časovce měla být super testem formy. Díky nějaké otravě z jídla z toho bylo třicet minut trápení a časovka sotva "absolvovaná",“ zhodnotil 20. místo v sobotní časovce český reprezentant.

Do nedělního silničního závodu na 100 kilometrů už nastoupil s chutí a v plné síle. Jenže hned na startu se objevily technické potíže. „Ještě v neutrální zóně mezi slavnostním startem u jaderné elektrárny a tím oficiálním, dole u přehrady, jsem musel měnit zadní kolo. Na poslední chvíli jsem se vrátil do balíku,“ uvedl k začátku závodu. To nejhorší ho teprve ještě čekalo. Krátce poté, co se vrátil do hlavního pelotonu, následovala kolize a pád. „Borec vedle mě si nastoupil, přetrhl řetěz a vletěl mi přímo do předního kola. Sešroubovaná ruka to naštěstí vydržela, takže „jen“ pohmožděniny a roztržený prst,“ popsal kritický moment. Do čelní skupiny se mu podařilo vrátit, v boji o nejlepší místa už chyběly síly. Nakonec z toho bylo 36. místo. „Smůla je snad vybraná, do odletu se dám dokupy a bude dobře,“ uzavřel optimisticky Jiří Ježek.

Spokojeni se závody byli i organizátoři, kterým se proti loňskému roku podařil zdvojnásobit počet závodníků. Těch se pod chladicími věžemi Temelína za dva dny představilo 260. „Závodní pole bylo velmi kvalitní a vyrovnané. Čas vítěze svědčí o vysoké sportovní úrovni závodu. Měli jsme zde závodníky, kteří se účastní nejvyšší domácí soutěže, někteří startují často i v zahraničí. Například z Příbrami přijeli juniorští reprezentanti,“ vyzdvihl úroveň cyklistů ředitel závodu Pavel Jelínek z KC Slavia Praha. Časovku hlavní kategorie ovládl Martin Stošek z Symbio+Cannondale Teamu, v silničním závodě zvítězil Václav Sirůček jezdící za KC Kooperativa Jablonec nad Nisou.

Podrobné informace k Velké ceně Temelína lze nalézt na webových stránkách ZDE.