V průběhu Tour, či hned po skončení Tour, už chtějí mít všichni závodnicí jasné, jde budou další rok působit. Mnozí už jsou dohodnutí mnohem dříve, ale většina cyklistů podepisuje nové smlouvy v létě. Kdo už se dohodl?

Prodloužení
Přestupový trh je zatím docela klidný. Volných závodníků, kterým letos končila smlouva, bylo k dispozici hodně, ale spousta jich jen prodloužila smlouvy ve stávajících týmech. Jakob Fuglsang prodloužil v Astaně, ačkoliv se spekulovalo o jeho přestupu, ale úspěch na Dauphiné mu patrně vynesl lepší smlouvu. Zůstává i zkušený Luis Leon Sánchez.

Své tři hvězdy si pojistil tým AG2R La Mondiale. Romain Bardet, Oliver Naesen i současných držitel bílého trikotu Pierre Latour zůstávají ve francouzském celku až do konce roku 2020.

Také Sky nechce přijít o své opory, proto prodloužil smlouvu Chrisi Froomovi do konce roku 2021 a utnul tak spekulace o možném přestupu. O jediný rok prodloužil také Geraint Thomas. O něj měl zájem UAE Team Emirates jako o lídra na celkové pořadí Grand Tours, ale Velšan zvolil konzervativnější cestu. A do roku 2020 zůstanou i Michal Kwiatkowski a Ian Stannard.

Smlouvu prodloužil i Sylvain Chavanel v týmu Direct Energie a příští rok se pokusí zlomit rekord v počtu startů na Tour de France. Letos jede svoji sedmnáctou, příští rok by jako první cyklista objel osmnáct ročníků Grand Boucle.

Přestupy
Ale chystají se i mnohé přestupy. Nejvíce se mluví i Eliu Vivianim, ale informace z různých zdrojů se liší. Italský spurtér má ve Sky smlouvu do konce roku 2018, ale chce co nejdříve pryč. Nebyl nominován na Giro d'Italia ani Tour de France a pravděpodobně nebude ani v nominaci na Vueltu. Podle některých zdrojů odejde už 1. srpna do UAE Team Emirates, podle jiných, by se k týmu ze Spojených arabských emirátů měl připojit po konci sezóny.

Velké změny chystají Sky a Movistar, dva nejsilnější týmy světa. Sky se prý už dohodl na smlouvě s Jonathanem Castroviejem, který v současnosti startuje na Tour v dresu Movistaru. Přesně opačným směrem míří Mikel Landa, který není ve Sky spokojený, protože chtěl jet Vueltu na sebe, ale místo toho pomáhá Froomovi na Tour. Jenže o Landu má velký zájem i Astana a Bahrain Merida. Dokud nebude přestup potvrzen, můžeme jen spekulovat.

Movistar a Sky stáli o kolumbijského vrchaře Egana Bernala z Androni Giocattoli, ale vítězně by z tohoto souboje měl vyjít tým Sky. Movistar zase získá Jaimeho Rosona z Caja Rural. Také velmi talentovaného vrchaře.

Změny se chystají i v Lotto Soudal. Louis Vervaeke odchází do Sunwebu, kde by se měl stát členem budovaného týmu vrchařů-domestiků pro Toma Dumoulina. Na odchodu je prý i veterán Jürgen Roelandts. O něj má zájem BMC i Bahrain Merida. Na pozici lídra pro kostkové klasiky by ho mohl nahradit Jens Keukeleire z Orica-Scott.

Bahrain Merida chce postupně svůj tým rozvíjet, proto má zájem o všechny typy závodníků. K bratru Ionovi by se z Movistaru měl připojit Gorka Izagirre, zájem je i o Davide Formola z Cannondale - Drapac a Rusa Rjabušenka, mistra Evropy v kategorii U23.

Objevily se i spekulace o možném přestupu Jana Hirta z CCC Sprandi Polkowice do kazašské Astany. Před závodem Kolem Švýcarska, jsme tipovali, že přestoupí do Bahrain Merida, ale Astana je možnou cílovou destinací. Nechme se překvapit. Astana je celkově velmi aktivní, zajímá se i o Davide Villellu (Cannondale - Drapac) a Alexandra Kristoffa, který se stále nedohodl v Katusha Alpecin.

Francouzský tým AG2R La Mondiale byl v přestupech velmi aktivní už loni a letos v tom pokračuje. Přijít by měli Tony Gallopin z Lotto Soudal, Jempy Drucker z BMC a dokonce i Julien Vermote z Quick-Step Floors.

Patrick Lefevere prý už sehnal finance na příští sezóny, ale stále čekáme na potvrzení a konkrétní informace. Je však nepravděpodobné, že by v belgickém týmu zůstaly všechny hvězdy.

Foto Sirotti