V Bratislavě na V4 Kaňkovský druhý

25.04.2016 | Ondřej Šrámek, Miloš Židík

V Bratislavě na V4 Kaňkovský druhý

Série závodů Visegrádské čtyřky se z Maďarska přesunula na Slovensko. Start i cíl Grand Prix Slovakia byly v obci Čunovo nedaleko Bratislavy, trať závodu provedla peloton podunajskou nížinou směrem na Gabčíkovo a zase zpět.

U našich východních sousedů byla startovní listina početnější než v Maďarsku, z českých týmů přibyla Sparta Praha, nechyběl tak žádný významný český tým. Závodilo se na rovině, ale silný vítr a „terezíny“ se zajídaly po celých sto šedesát kilometrů.

V závěru závodu se peloton natrhal a do cíle přijela šestnáctičlenná skupinka, ve které měly zastoupení všechny silné týmy, jako polský Wibatech Fuji, ukrajinský Kolss-BDC team, za Whirlpool-Author nechyběli tři nejzkušenější Bucháček, Hačecký a Kaňkovský, dále Jan Stöhr z CK Příbram – Fany Gastroservis, z SKC TUFO Prostějov pak dvojice Luděk Lichnovský a Adrian Teklinski. Prostějovské barvy původně v první skupince zastupoval i Wojciech Pszczolarski, ten se však na „terezínu“ nechal odpojit.

 

Po tvrdém finiši se v cíli z vítězství radoval  Andriy Kulyk z Kolss-BDC team, na druhém místě dospurtoval Alois Kaňkovský, třetí se umístil Blazej Janiaczykz Wibatech Fuji. Teklinski z SKC TUFO Prostějov dospurtoval na pátém, Luděk Lichnovský pak na devátém místě.

"Závěr závodu se mi nepovedl úplně podle mých představ a mrzí mě, že jsem si lépe nepohlídal jeho koncovku. Celý den se jelo v zimě a za silného větru, což nejsou moje nejoblíbenější podmínky a v závěru jsem bojovali proti silné ukrajinsko-polské přesile, takže jsem ale s výsledek spokojený." Zhodnotil závěr závodu Alois Kaňkovský.

Seriál závodů Visegrádské 4 bude mít nyní tři týdny pauza a poté vyvrcholí těžkými závody v kopcích 14. 5. v polské Jeleni Goře a poté 15. 5. v Náchodě.  

 

Foto Whirlpool - Author

 

Ondřej Šrámek
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste