V Jihomoravském SCM2020 vrcholí příprava na Olympiádu Dětí a Mládeže 2017

22.06.2017 | TZ

V Jihomoravském SCM2020 vrcholí příprava na Olympiádu Dětí a Mládeže 2017

Cyklistické Sportovní Centrum Mládeže na Jižní Moravě zřízené při Favoritu Brno, SCM2020, posílá pět svých členů do bojů o medaile na Letní Olympiádě Dětí a Mládeže, která se uskuteční v posledním červnovém týdnu tohoto roku v Brně.

Na Brněnsku vrcholí přípravy sportovišť i sportovců na jednu z nejvýznamnějších sportovních událostí mládežnického sportu na Jižní Moravě v tomto roce. Hry VIII. letní olympiády dětí a mládeže 2017. Zde mladí talentovaní reprezentanti jednotlivých krajů České republiky budou soutěžit v 22. sportovních odvětvích. Předpokládaná účast je takřka 4 500 sportovců. A protože jedním z těchto odvětví je i cyklistika, cyklistické SCM2020 má v osmičlenném reprezentačním výběru nejlepších cyklistů Jihomoravského kraje dokonce 5 svých nadějí.

Cyklisté budou závodit na horských kolech a v dráhových disciplínách. Nominovaní cyklistické si museli projít nominačními závody v Hlohovci, brněnským pohárem horských kol a dráhovým brněnským pohárem. Nakonec se do reprezentace Jihomoravského kraje z SCM2020 nominovali kadet Adam Křenek (Favorit BRNO), kadetka Veronika Jandová (Favorit BRNO), žáci Štěpán Telecký (Favorit BRNO) a Štěpán Hartl (MS bike academy racing) a žákyně Anička Jaborníková (Sportcomplex Břeclav), dnes již v kolektivu SCM2020 zvaná pouze „Alenka“.

Reprezentanti SCM2020 v závodnických kombinézách. Zleva: Anička Jaborníková-Alenka, Adam Křenek, Veronika Jandová, Štěpán Telecký a Štěpán Hartl.

Zatímco Štěpán Hartl je jednoznačně orientovaný na horská kola, zbytek reprezentace jsou silničáři nebo dráhaři a očekávají se od nich výsledky v dráhových disciplínách. „Prvoročáci“ Štěpán Telecký a Anička Jaborníková to v konkurenci starších závodníků budou mít hodně těžké, ale reprezentační trenér Petr Herman věří, že oddíly udělali kvalitní práci při přípravě svých závodníků na tuto sportovní událost.

V těchto dnech vrcholí společná příprava SCM2020 na brněnském velodromu, kde se všichni společnými silami snaží naladit formu na tuto významnou sportovní událost. V SCM2020 působí jako trenéři bývalí špičkoví závodníci Jiří Mikšík a Vladimír Lazar, kteří společně s Petrem Hermanem mají mladým závodníkům určitě co předat a ukázat.

A protože SCM2020 dbá i na kvalitní kolektiv s kamarádskými vztahy, zhodnocení výsledků VIII. letní olympiády dětí a mládeže 2017 plánují trenéři SCM2020 v jedné brněnské cukrárně. Držme mladým reprezentantům a jejich trenérům palce, aby jim zasloužené zákusky chutnaly bronzově, stříbrně nebo třeba i zlatě.

Foto SCM2020Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste