V prvním závodě V4 nejlepší z našich na pátém místě Bucháček

24.04.2016 | Ondřej Šrámek

V prvním závodě V4 nejlepší z našich na pátém místě Bucháček

Závod vyhrál slovenský cyklista rakouského týmu Amplatz BMC Marek Čanecký, před polským cyklistou Dariuszem Batekem (Wibatech Fuji) a Ukrajincem Oleksandrem Polivodou (Kolss-BDC team).

Maďarsko hostilo první ze čtyř závodů minisérie Visegrad 4. Po startu v Budapešti čekalo na něco málo přes stovku závodníku 172 km, z nichž se převážná část odvíjela po zcela rovinatém profilu. Z českých týmů se na start postavili závodníci týmů Whirlpool-Author, SKC TUFO Prostějov, CK Příbram-FANY Gastroservis, Favoritu Brno a Dukly Praha. Jelo se směrem na Győr, cíl byl na vrcholku opatství v městečku Pannonhalma a tam se také rozhodovalo, neboť v závěru čekaly na závodníky tři asi 5km dlouhé okruhy na velice úzké, místy kostkované silnici a především krátké a místy až 15% příkré stoupání na vrcholku opatství.


Těsně před nájezdem na závěrečné okruhy rozjela tempo královehradecká ekipa Whirlpool-Author, tak aby pro své lídry připravila ideální pozici pro závěr závodu, za ní se seřadili závodníci polského Wibatech FUJI a SKC TUFO Prostějov. Výsledek se dostavil, hlavní pole se ihned nadělilo, na špici se vytvořila skupinka sedmi závodníků, v níž nechyběl Tomáš Bucháček (Whirlpool-Author) a Tomáš Koudela (SKC TUFO Prostějov), v další desetičlenné skupince měl prostějovský tým hned dvojí zastoupení v Matěji Zahálkovi a Petru Hamplovi.


Ve spurtu první skupiny nejvíce sil zbylo Markovi Čaneckému z týmu Amplatz BMC, druhý se umístil Dariusz Batek z Wibatech Fuji, třetí pak Oleksandr Polivoda z týmu Kolss-BDC team, Tomáš Bucháček se umístil na pátém a Tomáš Koudela na sedmém místě. Z druhé skupiny byl nejrychlejší na osmém místě spurtující Matěj Zahálka (SKC TUFO Prostějov), body bral ještě na devátém místě Jiří Šorm (Whirlpool-Author).

Pořadí českých závodníků

 Ilustrační foto Josef Vaishar

Ondřej Šrámek
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


K2.40
Ty výkony závodníků Dukly Praha jsou na silnici v poslední době hodně slabé. měli by s tím něco udělat. Je to ostuda. Tazo se mi líbí TUFO Prostějov, Ti se lepší každýn rokem
24.04.2016 8:08:28
K2.40
Omluva za překlepy.
24.04.2016 8:09:13