Vojtěch Nipl byl hlavně cyklokrosař, ale silniční cyklistice se také hodně věnoval. V zimě však přišla nabídka velmi nečekaná nabídka na angažmá v americkém týmu Cannondale a následoval rychlý konec v terénu.

Nipl ještě jel republikový šampionát v cyklokrosu, ale poté už se začal připravovat na silniční sezónu. V týmu Cannondale už prodělal fyzické testy a seznámil se s celým týmem. Zatím však není úplně jasné, kde bude jezdit do srpna tohoto roku, protože na stáže cyklisté mohou odcházet až začátkem srpna.

Zatím se na startu českých závodů ukázal v dresu týmu Puškiňák, kde jezdil doposud. Před vstupem do WorldTour ale bude potřeba mít mnohem lepší závodní program a proto se ještě uvidí, kde bude letos působit. Není však nutné být v novém WorldTour týmu jen na stáži, od 1. srpna se může přestupovat i plnohodnotně, to znamená, že z Nipla bude standardní profesionál už tento rok. Má s Cannondalem podepsanou dvoletou smlouvu, která musí být předložena neoprofesionálům. 

Má tedy skvělou příležitost se prosadit.

 

Za zájmem o české cyklisty ze strany týmu Cannondale může být vyjednávání s potenciálními českými partnery. Jonathan Vaughters a ostatní šéfové týmu Cannondale se stále snaží hledat nové partnery a sponzory, aby mohli konkurovat bohatým týmům a získat kvalitní závodníky a velká vítězství. Takto o financích v cyklistice mluvil Jonathan Vaughters už během našeho exkluzivního rozhovoru, který si můžete přečíst v článcích Rozhovor s Jonathanem Vaughtersem - první část a Rozhovor s Jonathanem Vaughtersem - druhá část.

Doufejme, že se Vojtovi Niplovi bude v zeleném dresu Cannondale dařit a že se brzy otevřou dveře do profesionální cyklistiky více závodníkům.

Foto Vojta Nipl