Vyzkoušeli jsme za vás... přilbu Ekoï Corsa Evo

14.11.2017 | Marek Matějka

Vyzkoušeli jsme za vás... přilbu Ekoï Corsa Evo

Přilby francouzské značky Ekoï několik sezón používá tým AG2R La Mondiale. Právě v barvách francouzského WorldTour týmu jsme otestovali přilbu Corsa Evo.

Ekoï nabízí dvě helmy v designu AG2R La Mondiale, ultralehká Corsa Light a aerodynamicky optimalizovaná Corsa Evo. Tvar helmy Corsa Evo je oproti jiným helmám zvláštní. Je úplně hladká nemá žádné výčnělky, což je u helem nyní moderní, kvůli aerodynamice. Ale málokterá přilba je tak hladká jako Ekoï Corsa Evo. 

Corsa Evo má kompaktní tvar a nevypadá na hlavě nepřirozeně velká. To je jednoznačně dobrá vlastnost. Ačkoliv je aerodynamicky optimalizovaná, je standardně odvětraná 23 otvory. S odvětráním tedy problém není a osobně jsem na zahřívání hlavy dost citlivý. S touto přilbou jsem ale byl spokojený. 

Na hlavě sedí velmi dobře, je nabízena ve třech různých velikostech, takže si vybere každý, ale ke každé helmě Ekoï přidává tři různě silné výstelky - S, M, L. Každá výstelka má jinou barvu pro snadné rozeznání a umožňuje nejjemnější nastavení pro ideální komfort. A funguje to, místo základní střední velikosti jsem použil menší S a komfort se tím zvýšil. 

Helma se na hlavě upevňuje otočným kolečkem, stahovací pásek je i výškově nastavitelný. Utahovací kolečko je na můj vkus trochu malé, ale po chvíli jsem si na to zvykl. Velmi zajímavé je magnetické zapínání pásku pod bradou. Lze otevírat i zavírat i jednou rukou. Magnet bez problémů drží. Tato inovace se mi líbí. Také pásky jsou kvalitně zpracované. Na hlavě jsou pohodlné a uprostřed odvětrané. 

Design AG2R La Mondiale s modrou pěnou a bílým vrškem není pro každého, ale barev nabízí Ekoï spoustu. Silniční přilby Ekoï najdete ZDE

Corsa Evo stojí 2860 korun. To není za takto kvalitní přilbu příliš, helmy profesionálních závodníků bývají i několikrát dražší. 

Foto Josef Vaishar/cycling.photography, EkoïMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste