O nás

Web RoadCycling.cz vznikl v roce 2007 a od té doby přináší nejaktuálnější informace z dění především v silniční cyklistice - světové i domácí. Jeho duchovním otcem je bývalý závodník Libor Matějka, který ve spolupráci se synem Markem přinesl za deset let existence přes 10 tisíc článků. Redaktoři nechybí na spoustě tuzemských závodů a monitorují společně s fotografem Pepou Vaisharem i live dění v pelotonu. 

V roce 2016 převzala web společnost RoadCycling CZ s.r.o. pod vedením Simony Davídkové, dlouholeté mezinárodní rozhodčí UCI v silniční cyklistice. Web byl rozšířen o kategorii mimosilničních disciplín, technickou zónu, zábavu a cestování, dále sekci LIVEreportů, kde čtenáři kromě live fotoreportáží narazí i na živé moderované přenosy z některých závodů. Nově zde čtenáři také naleznou historické okénko, které vzniklo ve spolupráci s legendárním komentátorem cyklistických závodů Jindrou Pulmanem. K dispozici je také katalog cyklistických a sportovních firem.

Přínosem pro čtenáře je i partnerské propojení s dalšími cyklistickými weby a to ElectricBikeAction.cz a BikePacking.cz, tedy s webem o elektrických kolech, nejrozvíjenějším cyklo oborem současné doby, a webem o "tlustých" pláštích. 

Pro rok 2016 se RoadCycling.cz stal exkluzivním mediálním partnerem unikátního silničního závodu Star Race, který se zrodil v hlavě bývalého vicemistra světa z roku 1994 Milana Dvorščíka. Více informací a možnost přihlášení zájemci naleznou v sekci Star Race.

Děkujeme za podporu!

Váš RoadCycling.cz