O nás

RoadCycling.cz vás již 13 let baví cyklistikou!

24. září 2020

Web RoadCycling.cz vznikl v roce 2007 a od té doby přináší nejaktuálnější informace z dění především v silniční cyklistice - světové i domácí. Jeho duchovním otcem je bývalý závodník Libor Matějka, který ve spolupráci se synem Markem přinesl za třináct let existence přes 13 tisíc článků. Redaktoři nechybí na spoustě tuzemských závodů a monitorují společně s fotografy Pepou Vaisharem a Jardou Svobodou i live dění v pelotonu. 

Posádka RC – redaktor Libor Matějka a fotograf Josef Vaishar

V roce 2016 převzala web společnost RoadCycling CZ s.r.o. pod vedením Simony Davídkové, dlouholeté mezinárodní rozhodčí UCI v silniční cyklistice a cyklokrosu. Web byl rozšířen o kategorii mimosilničních disciplín, technickou zónu, zábavu a cestování a sekci LIVEreportů a komentovaných fotoreportáží. K dispozici je také katalog cyklistických a sportovních firem či Pravidla UCI.

Simona Davídková s Petrem Benčíkem

V roce 2019 se k nám přidali další redaktoři – Jirka Vlasák, který se soustřeďuje především na výkony českých cyklistů napříč úrovněmi UCI závodů, a také student žurnalistiky Petr Fantyš, který přinášel medailonky našich i zahraničních závodníků, nováčků i legend. Tyto medailonky nyní přebírá Libor Bartůněk.

Přínosem pro čtenáře je i partnerské propojení s dalšími cyklistickými weby a to ElectricBikeAction.cz či Cestomila.cz, tedy s webem o elektrických kolech, nejrozvíjenějším cyklo oborem současné doby, a cestovatelským webem. Také chystáme spolupráci  s We love cycling, cyklo webem partnera webu Škoda Auto a.s..

RoadCycling.cz také zastřešuje seriál silničních cyklistických závodů RoadCup, který je pořádán především pro amatérské závodníky, ale i profesionály. Má dvě série – RoadRace a RoadMarathon či Superpohár a většinou se jedná o 13 klasik a 5 maratonů během roku po celé České republice.

Děkujeme vám za podporu i v následujícím roce!

Váš RoadCycling.cz

 

 

Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE