Skvělý výkon a výsledek Čechů v závodě Elite

01.10.2018 | -mlm-

Skvělý výkon a výsledek Čechů v závodě Elite

Naši profesionálové zajeli na Mistrovství světa v Innsbrucku výborný závod. Roman Kreuziger dokončil na šestém místě a Jan Hirt přijel do cíle 17. A své úkoly splnili i ostatní členové.

Šesté místo Romana Kreuzigera je nejlepším českým výsledkem v historii profesionálních závodů. Dokázal tak, že velmi těžké jednorázové závody jsou jeho oblíbenými a po vynikajicím jaru navázal úspěchem v Innsbrucku.    

Čeští cyklisté byli vidět po celý závod. Romanovi byl po většinu závodu průvodcem Zdeněk Štybar a staral se o jeho pohodu. Naše reprezentace si vytvářela systematicky dobré pozice. Roman Kreuziger se držel po většinu dne v popředí pelotonu, přesně tak, jak je na to zvyklý a kde je to nejbezpečnější.  

Trenér Tomáš Konečný zadal Karlu Hníkovi a Michaelu Kukrlemu za úkol vydat se do dlouhého úniku. To se podařilo Karlu Hníkovi a většinu závodu pracoval vepředu a byl k dispozici pro případnou pomoc svému lídrovi. Nakonec nebylo nutné pomáhat a Hník se 50 kilometrů před cílem vrátil do hlavního pole. Ujetá skupina s téměř osmnáctiminutovým náskokem přinutila peloton k větší aktivitě v závěru závodu a čeští reprezentanti nemuseli díky svému zástupci vepředu v žádném případě stahovat uprchlíky. 

V závěru, když už odpadl Zdeněk Štybar, byl Romanovi nápomocen Jan Hirt, jehož do čela pelotonu dovezl Josef Černý. Takže z pohledu diváka si z našich reprezentantů odvedl každý svůj díl úkolů. A pro českého fanouška musel být pohled na naše zástupce při Mistrovství světa jedině pozitivní. Snad poprvé se opravdu jelo kolektivně na dobrý výsledek. A Roman to dotáhl na skvělé šesté místo.

Roman Kreuziger byl s prací týmu velmi spokojený: "Měli jsme skvělou partu a myslím, že jsme si tu těch pár dní užili. Tým závodil výborně. Kukrle se snažil skočit do úniků, které nakonec neodjely, takže on a Pepa Černý byli kolem mě do nájezdového kopce, než se to začalo trochu dělit. Já, Zdeněk Štybar a Jan Hirt jsme se šetřili, jeli jsme chytře na dobrých pozicích, abychom ušetřili co nejvíce energie. Myslím si, že jsme závodili opravdu dobře a můžeme z toho mít radost. Už loni jsme se na Mistrovství světa ukázali v dobrém světle a teď jsme to zkusili znovu. A je vidět, že můžeme závodit jako tým, když je parta na správné vlně."

Pro sebe však moc slov chvály nenašel, ačkoliv zajel historicky nejlepší výsledek české reprezentace a také nejlepší výsledek na Mistrovství světa v Innsbrucku: "V prvním okamžiku to bylo trochu zklamání. Nejelo se mi vůbec dobře, hodně jsem se trápil prvních dvě stě kilometrů, nebo ještě víc a v závěru jsem za to možná trochu zaplatil. V té poslední stěně, když jsem zůstal s Francouzi, s Valverdem a Woodsem jsem šel přes klapku a možná jsem přes ni šel až moc. Určitě jsem nebyl vidět tak, jak bych si přál. Ale za pár dní, až si to sedne, tak si asi uvědomím, že šesté místo je úspěch. Těší mě, že i přes křeče jsem dokázal v závěru zasprintovat."

Cílem Romana Kreuzigera a celého týmu před startem závodu byla první desítka. Přesto byl lídr týmu trochu zklamaný: "Měl bych být spokojen, ale teď mě to trochu mrzí, medaile byla blízko. Ale klobouk dolů před Valverdem. Má za sebou spoustu závodních dnů a závodí od února do října. Myslím si, že po Petru Saganovi mu ten dres bude slušet. Má ho správný člověk," dodal Roman Kreuziger, který letos se závody ještě nekončí. O víkendu má na programu klasiky Giro dell´Emilia a GP Bruno Beghelli, v týdnu poté klasiku Milano - Torino a nakonec monument Kolem Lombardie. 

"Lombardie rozhodně není závod k zahození a málokdy k němu dojdu v takové kondici, takže bych toho mohl využít. Doufejme, že teď čtrnáct dní vydržím a pokusím se o nějaký hezký závod."

Česká reprezentace v kategorii Elite zanechala velmi dobrý dojem, na kterém se bude dát stavět i příští rok. Světový šampionát hostí anglický Yorkshire a trať nebude příliš selektivní, okruhy v Harrogate jsou rovinaté. Lídrem by měl být Zdeněk Štybar, jemuž by závod měl vyhovovat nejvíc.

Foto Sirotti
Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


MC
CZ tym predviedol obdivuhodny vykon! Moc som to RK prijal - ovela viacej ako zlato Valverdemu. Aj do buducnosti ma na com CZ trener stavat - bohuzial o SK trenerovi sa to poveda neda...
01.10.2018 19:45:35
Koník
Úžasný závod v krásném prostředí a naši: byli opravdu velmi hodně vidět. Dík VŠEM za krásné REPRE a Romanovi za super výsledek..
01.10.2018 21:33:24