partner

V Táboře to cinklo dvakrát

05.11.2017 | Libor Matějka

V Táboře to cinklo dvakrát

Český národní tým dopadl na evropském šampionátu v cyklokrosu podle očekávání. Jen Adam Ťoupalík nesplnil své ambice, ale dva kovy a sedmé místo Boroše bylo velmi slušným vystoupením našich reprezentantů.

Nezískali jsme žádný titul, v tomto případě byl asi nejvíce zklamaný Čechonizozemec Tomáš Kopecký. Juniorský reprezentant sám myslel na nejvyšší příčku a titul mu unikl jen o kousek odvahy na trati. Měl se pokusit o více útoků, než byl jediný na překážkách, které skákal. Přesto zajel nejlepší český výsledek a předvedl výborný výkon.

O druhou medaili se postarala Nikola Nosková v U23, naše největší naděje mezi ženami v cyklokrosu i na silnici. Nikola neměla snadný vstup do letošní cyklokrosové sezóny, protože má za sebou dlouhou a těžkou silniční sezónu. Ale na Mistrovství Evropy vyladila formu a bojovala i o titul, nakonec to stačilo na třetí příčku, což je skvělý výsledek. Ale ženy U23 byly celkově nejlepší českou kategorií. V top 12 jsme měli hned čtyři závodnice. Kromě Noskové zajela nečekaně výtečný závod Magdalena Mišoňová, která se probojovala až na sedmou příčku. Desátá dojela další velmi mladá univerzálka Adéla Šafářová a dvanáctá Jana Czeczinkarová. 

Dlouho živil naději i Adam Ťoupalík, ale nakonec to nebyla medaile, ani první desítka. A to je u Adama už tak nějak tradiční, když se nedaří, tak jej psychika odsune ještě o pár míst dozadu, než je jeho reálná šance na umístění. Je to mírné zklamání, ale evropský šampionát není největším vrcholem sezóny a Adam může uspět na ještě mnoha závodech, v čele s Mistrovstvím světa. 

Naopak v nejprestižnější kategorii Michael Boroš udělal svým sedmým místem lepší výsledek, než se předpokládalo. Reálně se sice bojovalo jen o bronzovou příčku, ale Boroš si nevedl špatně, bylo z to třetí nejlepší místo letošního šampionátu mezi našimi reprezentanty. Boroš se během let zlepšuje, belgické angažmá nepochybně zvyšuje jeho výkonnost a patří mezi světovou špičku. 

A slušné desáté místo vyjely ženy. Neměli jsme zde Kateřinu Nash, naši nejlepší cyklokrosařku posledních let, ale do desítky se vešla Pavla Havlíková a ve spurtu jí podlehla další z našich, tedy první v druhé desítce Karla Štěpánová.

Výsledky to jsou celkem dobré, do jisté míry dopředu očekávané, ale na stranu druhou, výsledky druhých nejlepších Čechů jsou v některých kategoriích alarmující. V juniorech byl druhým nejlepším Čechem 18. Jakub Ťoupalík. V mužích U23 to byl 23. Daniel Mayer. A mezi muži 18. Jan Nesvadba. Tyto výsledky mají daleko k ideálu. 

Foto Pavel Kopecký a Jaroslav SvobodaMohlo by vás zajímat

Favorit 1985

19.11.2017


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


CIGI
Přesně, jak jsem tipoval: muži a ženy v elitě - nikdo na bedně!Juniorky-malé startovní pole - tak to ještě dala a junioři-Kopecký- žije a závodí v NL (v češtině OUT) mohl stejně tak závodit za NL!!
06.11.2017 21:01:35
CIGI
Ještě dodatek-četl jsem hodnocení trenéra Dlaska.Ten chválí ůčast a předvedený výkon všech.Čechů ve všech kategoriích! (jak jinak-byl by sám proti sobě!) Ale podle mě vystoupení Čechů bije na poplach!!!
07.11.2017 19:45:26