Van der Poel zůstává v terénu do roku 2020

28.12.2017 | Marek Matějka

Van der Poel zůstává v terénu do roku 2020

Mathieu van der Poel, suverén letošní cyklokrosové sezóny, od nového roku přesedne na kola Canyon a oblékne se do oblečení Kalas. To podstatné však je, že se svým současným týmem prodloužil do konce roku 2020 a na silnici se další tři roky nechystá.

Mathieu van der Poel zůstává v týmu Beobank - Corendon, který od ledna mění název na Corendon - Circus. Mistr Evropy z Tábora zůstává v terénu nejen kvůli cyklokrosu, kde už je nejlepší na světě, ale zejména kvůli horským kolům a vidině zlaté olympijské medaile na hrách v Japonsku. Pokud bychom to měli shrnout, je zřejmé, že van der Poelovi se na silnici nechce. S plánem získat olympijské zlato na horských kolech prý nesouhlasí otec Adrie van der Poel, bývalý špičkový klasikář a vítěz monumentů. Ten preferuje dřívější přestup do královské disciplíny.

Van der Poel opravdu trochu hazarduje s vlastním talentem, v roce 2020 mu bude teprve 25 let, pokud přestoupí v sezóně následující, bude mu 26 let. Poté se samozřejmě ještě může stát vynikajícím silničářem, ale je také možné, že nikdy nedosáhne na úroveň, na kterou má talent. Zdržovat se v menších disciplínách je trochu zbytečné. Ani olympijské zlato nevynahradí možné úspěchy na největších silničních závodech. Ve 25 letech byli například Peter Sagan a Tom Boonen už mistry světa na silnici. Van der Poel je podobně talentovaný. Ale k silnici nemá takový vztah.

Po několika letech na kolech Stevens, vymění jednu německou značku za druhou. Canyon nedávno představil nový cyklokrosový speciál a investuje i do sponzoringu. Tým Corendon - Circus bude jezdit na modelech Inflite, s výbavou Shimano Dura-Ace, včetně zapletených kol. Na kolech Canyon tedy bude jezdit i Adam Ťoupalík, jezdec týmu Corendon - Circus.

Ale ani Stevens z cyklokrosové scény nezmizí. Jen se přesune k hlavnímu rivalovi Woutu van Aertovi. Mistr světa doposud jezdil společně s kolegy z profesionálního kontinentálního týmu Vérandas Willems - Crelan na kolech Felt. Ale závodníci, podle belgického tisku, kola hodně kritizovali. Problémy měli i silničáři a tak se výbava mění.

V případě Mathieu van der Poela a týmu Corendon - Circus vznikla i malá vazba na českou cyklistiku. Závodníci totiž od nového roku budou oblečení do výrobků Kalas. Jihočeská firma patří v terénu k osvědčeným dodavatelům oblečení a prosadila se i na silnici, díky partnerství s týmem Wanty - Groupe Gobert: „Pro naši firmu to znamená po předchozích velkých akvizicích jako je národní tým Velké Británie a naší první účasti na Tour de France s týmem Wanty - Groupe Gobert potvrzení toho, že se snažíme být globálním hráčem a zařadit se mezi největší značky ve svém oboru,“ řekl k oznámení výkonný ředitel firmy Kalas Sportswear Josef Filip.

„Firmu Kalas Sportswear známe již od samotných začátků, kdy vstoupila na belgický trh a máme s ní jen tu nejlepší zkušenost. Firma již třetím rokem obléká naše dva týmy v čele s aktuální mistryní světa v cyklokrosu Sanne Cant a tak je pro nás přirozené, že jsme se domluvili na spolupráci i s hlavním týmem v čele s Mathieum van der Poelem. Kalas pro nás znamená kvalitu, rychlost, jistotu a přátelství,“ řekl k podepsání smlouvy generální manažer týmu Philip Roodhooft.

Foto Kalas/photopress.beMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


cioran-m
Mathieu je neuvěřitelnej talent, podobně jko Sagan. A, stejně jako Petr, by měl jít na silnici už co nejdřív. Už dnes by klidně mohl vyhrát ve slišným týmu třeba i Flandry, Roubaix. Při vší úctě k cyklokrosu (který mám velmi rád) někdo s takovým potenciálem nemůže akorát jezdit pořád dokola o víkendu v Beneluxu po louce, to je strašná škoda pro cyklistiku!
03.01.2018 16:21:18