partner

Shrnutí závodního víkendu

04.06.2017 | Marek Matějka

Týden po skončení Giro d'Italia byl víkend nabitý mnoha závody na různých místech Evropy. V akci byli i čeští závodníci.

Kolem Lucemburska
Etapový závod Kolem Lucemburska byl prvním závodem Grega Van Avermaeta (BMC) po odpočinkové pauze. A hned vítězný. Van Avermaet vyhrál 2. a poslední 4. etapu a vyhrál i celkově a také v bodovací soutěži. Belgičan porazil druhého Xandra Meurisseho (Wanty - Groupe Gobert) o 29 vteřin a třetího Anthonyho Pereze (Cofidis) o 36 vteřin.

Dále Van Avermaeta čeká Kolem Švýcarska a Tour de France. A je rozhodně na dobré cestě za dalšími úspěchy.

Boucles de la Mayenne
Mathieu van der Poel (Beobank - Corendon) pokračuje v omračujících výkonech ve všech disciplínách. Kromě toho, že je špičkový cyklokrosař, září i na horských kolech (druhý na Světovém poháru v Albstadtu) a na silnici. Minulý týden před odjezdem do Albstadtu vyhrál etapu na Kolem Belgie, tento týden zvítězil ve Francii na Boucles de la Mayenne. Van der Poel v závodě 1. kategorie vyhrál 2.a 3. etapu, celkové pořadí, pořadí závodníků do 23 let, bodovací soutěž a v 1. etapě dojel druhý a v prologu třetí. Velmi imponující.

Van der Poel porazil druhého Johana Let Bona (FDJ) o 11 vteřin a třetího Clémenta Venturiniho (Cofidis) o 19 vteřin.

Szlakiem Walk Majora Hubala
Český národní tým a také SKC Tufo Prostějov byly v akci na polském území v závodě Szlakiem Walk Majora Hubala. Jiří Polnický dojel v poslední etapě na druhém místě, porazil ho jen Brit Thomas Stewart (One).

Celkově vyhrál Polák Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice), který má za sebou Giro d'Italia. Paterski porazil druhého Kamila Zielinského (Domin Sport) o tři vteřiny a třetího Karola Domagalského (One) o třicet vteřin.

Nejlepším Čechem byl Karel Hník, startující za národní tým. Dokončil na 15. místě a získal pět UCI bodů. Pavel Camrda dokončil na páté příčce v soutěži mladých závodníků a Polnický skončil čtvrtý ve vrchařské soutěži.

Tour of Bihor - Belotto
Také v Rumunsku byli k vidění čeští cyklisté. Martin Boubal (CK Příbram - Fany Gastro) vyhrál vrchařskou soutěž a to v konkurenci vynikajících vrchařů profesionálního týmu Androni Giocattoli. Italský tým dominoval ve většině etap a v celkovém pořadí. Zvítězil Kolumbijec Rodolfo Torres (Androni Giocattoli). Druhý Luca Chirico (Torku) ztratil 27 vteřin a třetí Ivan Ramiro (Androni Giocattoli) 35 vteřin.

Martin Hebík (CK Příbram - Fany Gastro) skončil celkově 16., s odstupem 2:43. Příbramský tým byl třetí nejlepší, za Androni Giocattoli a týmem Big Hunter Beltrami Seanese z Itálie.

Vacek vyhrál Giro del Friuli
Opět se dařilo českému juniorskému reprezentantovi Karlu Vackovi. Vyhrál italský etapový závod Giro del Friuli. Zajímavé je především to, že rozhodl v dojezdu sobotní etapy na slavném stoupání Monte Zoncolan. Vacek zde oblékl i dres lídra a v poslední etapě ho uhájil.

Hammer Series
Bizarní akce se konala v Nizozemsku - první závod Hammer Series. Vyhrál tým Sky, ale více o tomto ,,závodu" už brzy v samostatném komentáři.