partner

Tour de Brdy ukončily domácí sezónu

10.10.2017 | Zdeněk Rubáš - Sparta Praha

Tomáš Kalojíros vyhrál potřetí za sebou, tentokrát před Vojtěchem Sedláčkem CK Příbram a Josefem Hořejším AC SPARTA Praha.

Celkem 324 startujících se postavilo na start třech nových tratí cyklomaratonu vedených na území nového CHKO Brdy.
Hlavní trasa 63 km VC Kovovýroba Dezort zavedla účastníky na vrcholy Brd i Padrťské rybníky. Chladné počasí, vítr a občasná dešťová přeháňka spolu s náročnou tratí vedenou po úzkých lesních asfaltových nebo šotolinových cestách dokonale prověřili síly všech účastníků. V druhém stoupání na vrchol Toku zůstala na čele pelotonu čtveřice závodníků Kalojíros, Sedláček, Hořejší a Tyrpekl, která se vzdálila ostatním soupeřům.

V úvodu stoupání na vrchol Prahy Josef Hořejší ztratil kontakt se skupinou po kolizi v prudkém nájezdu na šotolině a záhy začal ztrácet Tyrpekl. Na čele zůstala dvojice Kalojíros a Sedláček, který v dalším stoupání ze Tří Trubek na Padrť měl defekt a na čele si Tomáš Kalojíros neohroženě dojel do pro vítězství.

Sedláček a Hořejší se sjeli dohromady a cíli měl více sil Vojtěch Sedláček.

10. 441 Jaroslav Šitner GS Cyklo Team Jistbnice 1:58:42 +:0:10:23

Na MTB trase 43 km o Velkou cenu SBS ,,IVA,, odjela v prvním terénním úseku ve stoupání ze Zaječova na Tok, dvojice Lukáš Kobes a junior Milan Vopat. Tato dvojice vydržela až do cíle, kde měl nejvíce sil ve spurtu Lukáš Kobes z týmu Symbio+BMC.

Muži MTB 19 - 29 let trasa 43 km
1. 250 Lukáš Kobes Symbio+BMC 1:25:39 --
2. 284 Lukáš Blažek Superior Cyklofit 1:28:12 +:0:02:33
3. 264 Vladislav Markvart MS bike academy racing 1:29:14 +:0:03:35
4. 309 Martin Pech BTK Eurobike Praha 1:30:09 +:0:04:30
5. 283 Jakub Blažek Superior Cyklofit 1:31:05 +:0:05:26

IL Sano Cup pro mladší a starší žáky startoval společně na trase 33 km. Nová trasa ze Strašic k Padrťským rybníkům a zpět přes Kolvín byla i se šotolinovými úseky. Na čele závodu se již za Zámečkem po 6km odpojila dvojice starších žáků David Goga Profisport Cheb a Matouš Rubáš AC SPARTA PRAHA. Dvojice vydržela až do cíle a zvítězil David Goga.

Starší žáci (13 - 14 let) 33km
1. 358 David Goga PROFI SPORT Cheb 1:14:02 --
2. 364 Matouš Rubáš AC SPARTA PRAHA junior 1:14:12 +:0:00:10