Fantastické stříbro Václava Antala na Světovém poháru v cyklistice

09.07.2018 | Jarka Krakovičová

Fantastické stříbro Václava Antala na Světovém poháru v cyklistice

Od dob paralympijského vítěze z Atén 2004 a mistra světa Marcela Pipka, čekala Česká republika na medaili ze světové soutěže v kategorii handbikerů H3.

Na úspěchy Marcela navázal v nizozemském Emmenu v silničním závodě Světového poháru český reprezentant Václav Antal, který se do světa vrcholové cyklistiky letos vrátil po několika letech, kdy v podstatě nezávodil.

Početné a silné startovní pole handbikerů kategorie H3 se brzy po startu rozdělilo na menší skupinky. Na čele se usídlila patnáctičlenná skupina, včetně českého reprezentanta, ve které nechyběli všichni favorité. Navzdory velmi rychlému tempu se skupina více nerozdělila a o pódiových místech rozhodovalo až poslední kolo s cílovým spurtem, který Václav Antal výborně zvládnul a zaslouženě vybojoval stříbro.

Sympatický český obr, který jezdí na špičkovém karbonovém speciálu vlastní výroby a konstruuje handbike své značky i pro celou řadu dalších jezdců světového pelotonu v cíli závodu neskrýval své překvapení a dojetí z životního úspěchu a Česká republika má tak další žhavé želízko v ohni pro blížící se světový šampionát v italském Maniagu.

Na páteční výborné výsledky v časovce navázali v silničním závodě i další naši reprezentanti.

Kateřině Antošové jen o kousek uniklo další pódiové umístění a v dramatickém závodě získala čtvrté místo, stejně jako Patrik Jahoda v kategorii H1.  

V pátek se postavili závodníci všech kategorií na start časovky jednotlivců.

Skvělou bronzovou medaili z časovky si odváží česká handbikerka, Kateřina Antošová.

V dramatickém závodě naše reprezentantka nestačila pouze na vítěznou Danu Aliciu z USA a Slovenku Annu Oroszovou.

Výborně si vedl v silně obsazeném závodě kategorie handbikerů H1 také Patrik Jahoda, který vybojoval čtvrtou pozici a je naší medailovou nadějí pro sobotní silniční závod, od bronzové medaile Patrika dělilo pouze několik sekund.

Čtvrté místo získal v časovce i tricyklista Jiří Hindr a do prestižní světové desítky se dostal také devátý Ivo Koblasa, který závodí v kategorii C2.

kola Campagnolo Bora Ultra

Prodám kola Campagnolo Bora Ultra 50mm,...

19500 ,- Více..

Specialized Roubaix Pro Udi2 2017...

Na prodej málo jeté kolo Specialized Roubaix...

89990 ,- Více..

Specialized demo 8 2014

Zdravim prodám tenhle peklostroj Ram není...

32000 ,- Více..

fir , campagnolo record

pláštové přední kolo s nábojem ...

1500 ,- Více..