Vítězný tým Jana Stöhra AC SPARTA PRAHA:

V první páteční etapě, časovce na 13 km, zvítězil Jan Stöhr z AC SPARTA PRAHA a získal žlutý trikot vedoucího jezdce, který udržel až do cíle.

Týmová podpora členů Sparty se soustředila na uhájení náskoku z časovky a to se povedlo. Do závodu Sparta nastoupla v sestavě: Petr Fiala, Tomáš Kalojíros, Rostislav Krotký, Tomáš Schühler, Jan a Pavel Stöhrové.

Sobotní 163 kilometrů dlouhá 2.etapa se jela na 16 km dlouhém okruhu v Popelíně. Celá etapa se jela ve vysokém tempu. Ve třetím okruhu z 10ti se odpoutala dvojice jezdců. Tento únik jsme nepustili na více než jednu minutu. Skupina byla dojeta dva okruhy před cílem. Do závěru Sparta držela pole pohromadě. Pět kilometru před cílem se odpoutal rakouský závodník a dojel si pro vítězství. V závěrečném spurtu obsadil 4. místo Jana Stöhr a 7. místo Petr Fiala.

Jan Stöhr: "Dneska kluci předvedli skvělý výkon. V průběhu jsem hlavně díky nim nemusel šlápnout navíc. Před etapou jsme si rozdělili role a každý je splnil do puntíku. Hlavně díky nim se mi podařilo uhájit žlutý i zelený dres."

Do poslední třetí etapy na 155 km v Českém Rudolci vstupoval Jan Stöhr s náskokem 8 vteřin na druhého závodníka. Od úvodu etapy se Sparta chopila taktovky a kontrolovala závod. Žádný únik nepustila na více než jednu minutu náskoku. V posledním okruhu odjela ve stoupání trojice závodníků. Tento atak Sparta zlikvidovala dva kilometry před cílem. Ve spurtu 20ti členné skupiny dojeli na 7. místě Jan Stöhr, 8. místě Petr Fiala , 9. místě Tomáš Kalojíros.

V celkovém hodnocení vyhrál Jan Stöhr o 4 vteřiny před druhým Martinem Boubalem. Jen těsně pak utekla první desítka Tomáši Schühlerovi, když byl klasifikován na 12. místě. V pořadí mužstev jsme obsadili těsné druhé místo.

Sportovni ředitel Jiří Sivák: "Když jsme v pátek získali žlutý dres, tak jsem moc nevěřil, že se nám podaří dres uhájit až do konce. Všichni táhli za jeden provaz a ukázali velkou sílu, nezbývá nic jiného než smeknout co zde předvedli."

Favorit Brno: Sekanina třetí na závodě RBB Tour!

Cyklisté Favoritu Brno byli hodně vidět na domácím etapovém závodě RBB Tour v jižních Čechách. Adam Sekanina obsadil v konečném pořadí velmi dobré třetí místo, k tomu jsme přidali dvě pódiová umístění v jednotlivých etapách.

„Byli jsme hodně vidět a klukům v podstatě nemám co vytknout. Dokázali jsme zajet výsledek v celkovém pořadí i v etapách, a mám z toho velkou radost,“ řekl trenér Favoritu František Trkal.

Jeho svěřenci startovali na závodě v sestavě Sekanina, Hampl, Procházka, Zechmeister, Cihlář. Závod začal časovkou na 13 km, kde skončil Adam Sekanina druhý se ztrátou 8 vteřin za vítězným Janem Stöhrem ze Sparty.

„Podal velmi dobrý výkon. Měl trochu smůlu, protože jel v poslední skupině, které pršelo, ale i tak to bylo dobré,“ hodnotil trenér. Petr Hampl skončil v časovce sedmý, Tomáš Zechmeister 13.

V sobotu byla na programu zvlněná etapa dlouhá 163 km v okolí Popelína. „Do cíle přijela skupina 25 lidí, kde jsme měli Hampla i Sekaninu. Adam to Petrovi skvěle rozjel a výsledkem bylo 3. místo. Bylo to další pódiové umístění, takže maximální spokojenost,“ říkal František Trkal.

V neděli se jela královská etapa na 155 km. Před ní byl Sekanina průběžně druhý a Hampl 5. „Prioritou bylo udržet umístění na pódiu. Zezadu hodně dorážel Boubal, který byl v těsném odstupu za Adamem a chodil si pro bonifikační vteřiny na prémiích. Do cíle nakonec přijela skupina 23 lidí, v níž byli Sekanina i Hampl, který skončil čtvrtý. Adam byl jedenáctý,“ popsal trenér.

Sekanina nakonec obsadil v konečném pořadí 3. místo, Hampl byl 6. a Procházka 27. Hampl navíc skončil druhý v bodovací soutěži. Závod celkově vyhrál Stöhr ze Sparty před Boubalem z CK Příbram. „Kluci se na závodě ukázali v hodně dobrém světle. Potěšil mě i mladý Procházka, který se rychle učí a do týmu velmi dobře zapadá,“ dodal trenér Favoritu.

Topforex - Lapierre vítězný na RBB Tour

Druhá edice závodu RBB Tour měla tři etapy, všechny v okolí Jindřichova Hradce. V pátek 18.5. závod zahájila 13 km dlouhá technická rovinatá časovka, která týmu Topforex - Lapierre přinesla tři závodníky v Top10. Do druhého kola tak Topforex vyjížděl z pomyslného prvního místa v soutěži týmů.

V sobotu objel peloton desetkrát 16.3km dlouhý okruh, který byl profilem zvlněný a zahrnoval tři sprinterské a tři vrchařské prémie.

“Kluci dnes byli aktivní , zkoušeli roztrhat peloton, ale vždy když už bylo ve skupině jen kolem dvaceti závodníků (my jsme měli vždy čtyři), tak nikdo nechtěl spolupracovat a skupina se sjela. Skvěle jel Jirka Petruš, byl dnes velmi aktivní na horských premiich a je zatím druhý v celkové klasifikaci.” zhodnotil druhý dne RBB Tour sportovní ředitel Pavel Padrnos

Z týmu Topforex - Lapierre dojel nejlépe Dominik Neuman na pátém místě a podařilo se udržet prvenství v soutěži týmů.

Závěrečná nedělní etapa byla kopcovitější a profilem náročnější, než etapa druhá. I zde ale trať vedla na okruhu. Celkově jezdce čekalo opět deset kol, tentokrát o délce 15,5km a znovu došlo na šest prémií. Dobře si i v třetí etapě vedl Jiří Petruš a Dominik Neuman, který dojel na čtvrtém místě.

“V poslední etapě jsme chtěli vylepšit naše pozice a závodili jsme aktivně a zaměřili se na vrchařský dres. Jirkovi se podařilo smazat ztrátu tří bodů, ale všechno rozhodla poslední horská premie, kde Jiří prohrál a tak mu vrchařský dres utekl o jeden bod. Do závodu jsme nastupovali s Tomášem Čapkem,který se vrací do závodního kolotoče po zlomenině ruky a byla znát nezapracovanost do závodního tempa. Příjemné překvapení byla výkonost Petra Klaboucha,který se vrací po dlouhodobých zdravotních problémech a po pár závodech se dokázal srovnávat s nejlepšími. Tým máme vyrovnaný,schopný vytvářet a reagovat na situace během závodu, což bylo znatelné každou etapu.” dodal Pavel Padrnos.

Jiří si přijel pro celkové druhé místo ve vrchařské soutěži. Tým dosáhl i na celkové vítězství družstev a v Top10 měl v celkové klasifikaci tři jezdce (Neuman, Lehký, Klabouch).