Magnus Cort vyhrál 4. etapu Paříž - Nice

13.03.2019 | Marek Matějka

Magnus Cort vyhrál 4. etapu Paříž - Nice

Skvěle načasovaným nástupem kilometr před cílem si dojel Magnus Cort pro vítězství ve čtvrté etapě Paříž - Nice. Novým lídrem celkové klasifikace je Michal Kwiatkowski.

Magnus Cort (Astana) byl členem velkého úniku, který se postupně zmenšil jen na čtyři členy a udržel se před hlavním polem až do cíle. Dánský cyklista si všiml malé mezery za svým zadním kolem kilometr před cílem, nečekaně zrychlil a ujel Thomasi De Gendtovi (Lotto Soudal), Giuliu Cicconemu (Trek-Segafredo) a Alessandru De Marchimu (CCC). Astana získala už šestnácté letošní vítězství, ale první v závodě WorldTour. 

Etapa byla velmi náročná a dlouhá, s 210 kilometry byla nejdelší v letošním ročníku. Brzo unikla početná skupina, kteá s epostupně zmenšovala. Závěr etapy byl zvlněný s mnoha krátkými kopci. Na čele zůstali jen čtyři nejsilnější a samí zkušení únikáři - Cort, De Marchi, Ciccone a De Gendt.

V pelotonu pracoval především tým Mitchelton - Scott, ale nedařilo se jim únik stahovat. Později se přidali jezdci Bahrain Merida, ale hlavní pole moc nezrychlilo. Až šest kilometrů před cílem najeli na čelo závodníci AG2R La Mondiale, ale už bylo pozdě, uprchlíci si jeli pro etapu. 

Tři kilometry před cílem zaútočil z hlavního pole Valentin Madouas (Groupama - FDJ), ke kterému se přidal Lilian Calmejane (Direct Energie). Peloton je však na cílové pásce dostihl a tak se do žlutého dresu oblékl Michal Kwiatkowski (Sky).  

V celkovém pořadí vede s náskokem pěti sekund před Luisem Leonem Sanchezem (Astana) a deseti vteřin před Philippem Gilbertem (Deceuninck - Quick-Step). Dylan Groenewegen (Jumbo - Visma) udržel aspoň zelený dres lídra bodovací soutěže. Bílý trikot patří Eganu Bernalovi (Sky), čtvrtému v celkovém pořadí. Thomas De Gendt posbíral v úniku dostatek bodů a oblékl puntíkatý trikot nejlepšího vrchaře. 

Foto Bettini


Lehké krosové kolo- váha 12,5kg

Prodám nové krosové kolo Scud s rámem...

7500 ,- Více..

Dětské horské kolo Mongoose Rockadile...

Prodám dětské horské kolo Mongoose Rockadile...

4000 ,- Více..

Author Ultrasonic 2018 8,5 kg.

Silniční ( Fitnes) kolo na postavu 130-160...

20000 ,- Více..

Spodní dres Oakley Colorblock Bib...

Dobrý den, prodávám novou, nepoužitou,...

1500 ,- Více..