RoadCycling.cz vás již 13 let baví cyklistikou!

Web RoadCycling.cz vznikl v roce 2007 a od té doby přináší nejaktuálnější informace z dění především v silniční cyklistice - světové i domácí. Jeho duchovním otcem je bývalý závodník Libor Matějka, který ve spolupráci se synem Markem přinesl za třináct let existence přes 13 tisíc článků. Redaktoři nechybí na spoustě tuzemských závodů a monitorují společně s fotografy Pepou Vaisharem a Jardou Svobodou i live dění v pelotonu. 

Posádka RC – redaktor Libor Matějka a fotograf Josef Vaishar

V roce 2016 převzala web společnost RoadCycling CZ s.r.o. pod vedením Simony Davídkové, dlouholeté mezinárodní rozhodčí UCI v silniční cyklistice a cyklokrosu. Web byl rozšířen o kategorii mimosilničních disciplín, technickou zónu, zábavu a cestování a sekci LIVEreportů a komentovaných fotoreportáží. K dispozici je také katalog cyklistických a sportovních firem či Pravidla UCI.

Simona Davídková s Petrem Benčíkem

V roce 2019 se k nám přidali další redaktoři – Jirka Vlasák, který se soustřeďuje především na výkony českých cyklistů napříč úrovněmi UCI závodů, a také student žurnalistiky Petr Fantyš, který přinášel medailonky našich i zahraničních závodníků, nováčků i legend. Tyto medailonky nyní přebírá Libor Bartůněk.

Přínosem pro čtenáře je i partnerské propojení s dalšími cyklistickými weby a to ElectricBikeAction.cz či Cestomila.cz, tedy s webem o elektrických kolech, nejrozvíjenějším cyklo oborem současné doby, a cestovatelským webem. Také chystáme spolupráci  s We love cycling, cyklo webem partnera webu Škoda Auto a.s..

RoadCycling.cz také zastřešuje seriál silničních cyklistických závodů RoadCup, který je pořádán především pro amatérské závodníky, ale i profesionály. Má dvě série – RoadRace a RoadMarathon či Superpohár a většinou se jedná o 13 klasik a 5 maratonů během roku po celé České republice.

Děkujeme vám za podporu i v následujícím roce!

Váš RoadCycling.cz