Tento text vychází z tiskové zprávy Elkov Kasper, v němž se mj. uvádí, že do dnešní etapy nastoupil v dresu nejlepšího českého závodníka Dominik Neuman a v dresu nejlepšího vrchaře Michael Kukrle. A to proto, že první tři v této soutěži oblékli jiné dresy nejlepších v jednotlivých soutěžích.

Nejprve odjela trojice ve složení David Per z Adria Mobil, Sylwester Janiszewski z Vosteru a Veljko Stojnic z Vini Zabu. Tato trojice si na úvodní rovinaté části rychle vytvořila náskok, který dosahoval až k pěti minutám. S nájezdem do prvního stoupání na Pustevny sto kilometrů před cílem odpadl Janiszewski. Na 75 km najeli na čelo čtyři závodníci Elkov Kasper a začali postupně likvidovat náskok dvojice, která zůstávala v úniku s minutovým náskokem.

Následně došlo k útoku dvojice závodníků týmu Uno-X, kteří se dotáhli na vedoucí dvojici a nastoleným tempem rychle odpojili Slovince Pera. V tu dobu stále na čele pracoval tým Elkov Kasper, který přivezl peloton pod Pustevny, kde už jel víceméně každý za své. Elkov Kasper pošetřil do cílového stoupání Jakuba Otrubu, Michaela Kukrleho a Adama Ťoupalíka.

Všichni tři z této trojice se nakonec vešli do druhé desítky, když Adam Ťoupalík skončil 11., Michael Kukrle 13. a Jakub Otruba byl klasifikován na 17. pozici. Vítězem etapy se stal účastník letošního Giro d'Italia Australan Nick Schultz z týmu BikeExchange.

„Byli jsem dnes celý den vidět a kluci odvedli v balíku skvělou práci. V cílovém stoupání ale závodnicí před námi byli lepší, a proto je z toho dnes umístění v druhé desítce,“ shrnul krátce druhou etapu Sazka Tour Adam Ťoupalík.

My dodáváme, že na 18. místě dokončil etapu Daniel Turek jako druhý nejlepší z týmu Felbermayr-Simplon Wels.

V sobotu čeká na jezdce třetí etapa se 155 km a dvěma stoupáními na Dlouhé Stráně.