V hlavním závodě se podařilo odjet Janu Rybovi ve trojici závodníků na 15 okruhů, ale jeden z trojice spadl a hlavní pole únik dojel.

Na Tour of Almaty v Kazachstánu dojel Michal Schuran na 21. místě

30. - 31.9. 2019 se tým Sparty ve složení Pavel Stöhr, Jan Stöhr, Michal Schuran, Tomáš Schühler a Tomáš Kalojíros, zúčastnil dvoudenního etapového závodu v Kazachstánu kategorie UCI 2.1 Tour of Almaty, který byl také k vidění na obrazovkách Eurosportu.

Závodu se zúčastnilo 21 týmů ze všech koutů světa. První etapa dlouhá 120 km se sedmi 12 km dlouhými zvlněnými okruhy v průmyslové zóně v Almatech se startem a cílem u známé ice arény.

Od startu se ostře závodilo a peloton bojoval se silným větrem. Na konci šestého okruhu v mírném stoupání na bočním větru zaútočil tým Astany a podařilo se odjet skupině 14 závodníků. Tato skupina dojela do cíle s náskokem 45 sekund před hlavním polem. Ze Sparty nejlépe dojel Michal Schuran na 21. místě.

Druhá etapa dlouhá 160 km se startem u Hylak Arény a cílem ve známém horském středisku Medeo. Nejdříve na závodníky čekaly čtyři 30 km dlouhé těžké okruhy, po kterých se vydali na 15 km dlouhý kopec s průměrným sklonem 6% do lyžařského střediska Medeo. Nejlépe dojel Tomáš Schühler na 49. místě. Závod vyhrál Yuri Natarov z Astany.

Již za necelé dva týdny odlétá část týmu na 11ti denní etapový závod Tour of Poyang Lake v jihozápadní Číně.