AC Sparta Praha musela odříct účast na Tour of Szeklerland 2020 (2.2)

04.08.2020 | Jiří Vlasák, foto: AC Sparta Praha cycling

AC Sparta Praha musela odříct účast na Tour of Szeklerland 2020 (2.2)

Ve středu 5. srpna začne ve Sfântu Gheorghe (Svatý Jiří), hlavním městě župy Covasna, ležícím 30 km severně od Brašova v centrální části Rumunska, 14. ročník mezinárodního cyklistického etapového závodu. Původně zde měli startovat i cyklisté AC Sparta Praha cycling.

Na pozadí nepředvídatelného vývoje zdravotního stavu a souvisejících omezení letos pořadatelé čelili značným komplikacím. Z 22 původně registrovaných týmů se muselo vzdát účasti 10 z nich kvůli tomu, že v jejich zemích bylo nařízeno, že po návratu z Rumunska musí na dva týdny do karantény. Což by znamenalo, že by nemohli startovat na domácích šampionátech, takže se rozhodli zůstat doma. Mezi tyto týmy patří ze stejného důvodu i AC Sparta Praha cycling (titulní foto z GP pivovaru Svijany 2020). 

Podle webových stránek Rumunské cyklistické federace organizátoři počítají se startem kontinentálních týmů z Rumunska: Team Novák, Giotti-Victoria-Savini Due, Polska: CCC Development, Mazowsze Serce Polski, Německa: LKT Brandenburg, Kazachstánu: Vino–Astana Motors a Slovenska: Dukla Bánská Bystrica, dále pěti klubových: UVT-Devron West Cycling Team, Steaua (oba ROM), Delio Gallina Colosio Eurofeed (ITA), Drag Cycling Club, Levski-Doltcini (oba BUL), Epronex (HUN) a tří národních: Rumunska, Srbska a Slovenska. 

Akce bude zahájena 5. srpna v podvečer představením týmů, po kterém následuje 5,5 km rovinatý prolog v ulicích Sfântu Gheorghe. 6. srpna v 11:00 startuje 1. etapa o délce 175 km s třemi spíše lehčími stoupáními. 7. srpna je na pořadu nejdelší 198 km dlouhá kopcovitá etapa, v jejímž průběhu čeká cyklisty nejdelší stoupání v kraji Harghita - Pasul Bucin (10,8 km s průměrným sklonem 4%). 8. srpna dopoledne si dají cyklisté 6 km časovku do vrchu (převýšení 330 metrů) a odpoledne poslední 122 km dlouhou a jen mírně zvlněnou etapu. 

Naposledy se tu objevili čeští cyklisté v ročníku 2014 bez významnějšího výsledku.

Časovkářské/triatlonové přilby Giro a...

Všechny zcela nové, plná záruka. 1x Giro...

1490 ,- Více..

Specialized SX Trail na Hope, Spank

Stylově poskládaná frírajdová mašina s...

45000 ,- Více..

Plášť Schwalbe Nobby Nic 29x2,25 TL-E...

Nabízíme k prodeji pláště demontované z...

650 ,- Více..

Specialized SX Trail na Hope, Spank

Stylově poskládaná frírajdová mašina s...

45000 ,- Více..