Annemiek van Vleuten převezena do nemocnice na vyšetření

17.09.2020 | Jiří Vlasák, foto: Cyclingtips

Annemiek van Vleuten převezena do nemocnice na vyšetření

Do cíle 7. etapy Giro Rosa ve městě Madalonni se řítila okleštěná skupina 25 cyklistek, když 500 metrů před cílem v pravoúhlé zatáčce spadly Van Vleuten a Vos. Obě se následně do cíle dostaly, ale Van Vleuten byla odvezena do nemocnice na vyšetření.

Průběžně vedoucí závodnice a aktuální světová šampionka Van Vleuten (Mitchelton-Scott) si při průjezdu cílové čáry držela zápěstí. Charakter jejího zranění není dosud znám. Ani u Marianne Vos (CCC-Liv) zatím není jisté, zda a jak se na ni pád podepsal. 

I kvůli této nehodě se konečně dočkala vítězství po dvou pódiových umístěných v předešlých dvou etapách Lotte Kopecky (Lotto Soudal).

Dvě etapy před koncem závodu vede Van Vleuten o téměř dvě minuty před Katarzynou Niewiadomou (Canynon-SRAM) a je na dobré cestě získat svůj třetí po sobě jdoucí celkový titul. Vos zase v tomto ročníku vyhrála už tři  etapy, čímž rozšířila počet svých vítězství na tomto nejprestižnějším ženském etapovém závodě na 28. 

Obě dvě nizozemské cyklistky jsou nominovány na nadcházející mistrovství světa, které se uskuteční v italské Imole ve dnech 24. – 27. září. Van Vleuten by zde měla obhajovat světový titul a patří k největším favoritkám nadcházejícího mistrovství. 

Markéta Hájková dokončila etapu ve zhruba 20 členné skupině na 59. místě se ztrátou přes sedm minut na vítězku.